Міжнародний фестиваль народностей «Global Village» відбудеться у вівторок, 11 лютого, у великому залі Університету Короля Данила з 13:30 до 16:30.
Організували дійство Молодіжна організація «Айсек» за підтримки Департаменту молодіжної політики та спорту міської ради, спільно з волонтерами-іноземцями, пише «Репортер».
Це вже буде тринадцятий фестиваль «Global Village» у Франківську, минулого разу його проводили влітку 2019 року.
Анна-Софія Космірак віце-президент організації «Айсек» розповідає, що цього разу на фестивалі представлять культури чотирьох країн – Індонезії, Єгипту, Туреччини та Алжиру.
«Ми запрошуємо велику кількість іноземців, – каже Анна-Софія. – Цього року в Івано-Франківську є близько 25 волонтерів з різних країн».
Волонтери представлять свої народи через їжу, костюми, музику та танці.
Крім того, зі слів менеджера «Айсек» Катерини Пилипович, на фестивалі розповідатимуть про стажування за кордоном та набір у волонтерську організацію «Айсек».
Софія Максимець – керівниця проекту «Global Village» розповідає, в еру комп’ютерних технологій, світ перетворився на велике село. Звідси й назва фестивалю.
«Зараз, через соцмережі, ми можемо товаришувати з тисячами людей навіть з іншого кінця світу. Тому дійсно, можна сказати, що світ – то велике село, в якому всі-усіх знають», – каже вона.
Наташа Падма Деві – студентка з Індонезії, приїхала до Франківська на волонтерських засадах викладати англійської у дитячих садках. Хоч перебуватиме вона у місті лише шість тижнів, з радістю погодилась взяти участь у фестивалі. Каже, що бути єдиним представником культури та зуміти познайомити з нею – то дуже відповідально.
«На фестивалі я представлю вбрання нашої країни та традиційний стейк, який готується близько кількох годин, – розповідає Наташія. – Також готуватиму традиційні напої, зокрема трав‘яний імбирний напій Вейданджагей».
Інженер з Алжиру Мухамед Ель Гаді Дарі на фестивалі представлятиме південні регіони своєї країни. Каже, що деякі традиційні страви йому тяжко буде приготувати в Україні. Наприклад «Чішя» – фарширований м’ясом шлунок вівці. Тому він лише розповідатиме про процес її приготування та показуватиме відео.
«Але ми частуватимемо відвідувачів традиційними солодощами, – уточнює Мухамед. – А ще приготуємо наш традиційний кус-кус. Він дещо відрізняється від українського подачею та деякими інгредієнтами».
Авторка: Тетяна Скоропляс
Comments are closed.