Соціум

Головне – діагностика. У Франківську розповіли, як уникнути раку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У 2019 році в Івано-Франківську зафіксували 841 випадок онкозахворювань. Такий діагноз поставили 784 пацієнтам. Про це повідомили у п’ятницю, 7 лютого, на пресконференції до Всесвітнього дня боротьби з раком.

На першому місці рак шкіри – 121. Також було 95 випадків раку грудей, 66 – раку передміхурової залози, 52 – онкологічної патології ободової кишки, пише Репортер.

«Є проблема того, що мешканці не звертаються, а також проблема самого обстеження, – говорить мамолог Аліна Андріїв. – Не треба боятися діагностики, треба боятися діагнозу, який може бути виявлений на пізній стадії. На першій стадії, наприклад, раку молочної залози, стан стійкої ремісії – 97%. Треба звертатися вчасно – не тоді, коли є скарги, а один день на рік виділити на повне обстеження – це подяка організму, який працює на вас весь рік».

Також високим залишився рівень занедбаності раку легень – 28%. Минулого року було 44,8%. В області зараз на обліку перебуває 28 тис хворих, у місті – більше 6000.

«Ніхто нікого за руку тягнути на огляд не буде, – говорить Ігор Закала, онкохірург Прикарпатського клінічного онкологічного центру. – Є дуже велика різниця фінансова, лікувати першу стадію раку чи третю. До того ж, треба пропагувати здоровий спосіб життя. Люди, які курять чи неправильно харчуються, частіше хворіють на рак».

Зараз функція профілактичних оглядів покладена на сімейних лікарів і від них залежить рання діагностика онкозахворювань.

«Раніше ми наближалися до 100% фіктивних оглядів, а тепер наближаємось до 100% реальних, – каже головний лікар поліклініки №5 Ольга Савчук. – Цього року ті прошарки, які були незгодні, що їх змушують проходити профогляди, уже не мають нічого проти».

Авторка:Ольга Романська
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.