Хто не бачив цю тендітну жінку під час змагань, ніколи б не сказав, що вона — майстер спорту міжнародного класу з таеквондо ІТФ* і кікбоксингу. Іванофранківчанку Катерину Соловей та її тренера Олега Солов’я знають у всьому світі. Нещодавно скарбниця спортивного подружжя поповнилася ще одним золотом з чемпіонату світу в Австрії.
Вони познайомилися 14 років тому. Все почалося, коли 16‑річна Катя прийшла на заняття до Олега Солов’я. Обоє робили перші кроки. Катерина — у єдиноборствах, Олег — у тренерській роботі.
Як згадує Олег Соловей, попри те, що Катерина почала займатися таеквондо відносно пізно, у неї вже була хороша база — плавання, легка атлетика. А ще дівчина, яка виросла у сім’ї танцюристів, займалася хореографією. Почалася щоденна робота, тренування, виїзди на змагання. Між ними зародилося почуття, і пара побралася. У 1997 році на першому для себе Кубку України іванофранківчанка не взяла нагород. А за два роки вже була чемпіоном.
Сьогодні Катерина виступає у двох видах спорту — таеквондо і кікбоксингу. Першим було саме таеквондо. Нині вона досягнула у ньому всього. Саме тому було вирішено звернутися до схожого виду — кікбоксингу. На світовій першості Катерина перемогла у всіх чотирьох поєдинках. У півфіналі наша землячка здолала чинну чемпіонку світу з Росії, а у фіналі не залишила жодного шансу словенці.
У кікбоксинга, до речі, зараз відкриваються нові можливості. Він може стати олімпійським видом. У листопаді в Італії відбудеться великий ліцензійний турнір. Катерина готується до нього, і якщо потрапить у призери, то здобуде право виступити в Китаї на грандіозному турнірі, своєрідній олімпіаді з єдиноборств — боксу, дзюдо, самбо, кікбоксингу, таеквон-до ВТФ. Турнір проводитиметься під егідою Міжнародного олімпійського комітету і стане своєрідною «пристрілкою», аби визначити, який же вид єдиноборств більше цікавить людей.
Олега Солов’я у спорт привів двоюрідний брат Валерій Корсун. Спершу це було айкідо, карате, кікбоксинг. У ті часи інформації про єдиноборства та тренерів було дуже мало. Доводилося шукали книги, фотографії, відеозаписи, аби мати хоч якийсь приклад. Потім до Івано-Франківська приїхав перший тренер Олега по таеквондо — Роман Лев. Його чорний пояс та перший дан тоді були чимось неймовірним…
Певно саме через нелегкі умови, в яких доводилося осягати тонкощі єдиноборств, спортивна кар’єра Олега, за його словами, не вельми вдалася. Найвище досяг-нення — бронза на чемпіонаті світу 2003 року. Та це він з лихвою компенсував на тренерському поприщі. Зараз він — єдиний у Західній Україні майстер четвертого дану і готується в січні здавати іспит на п’ятий. Окрім дружини, в Олега ще багато вихованців з міжнародним ім’ям. Чемпіон світу Василь Войтович, чемпіон Європи, переможець Кубка світу Андрій Пасічник, чемпіон Європи, володар Кубка Європи Ігор Максименко, чемпіон Європи Дзвіна Токарева, чемпіон Європи Тетяна Войтович. А ще — кільканадцять призерів міжнародних турнірів, чемпіони України.
Під час змагань наставник хвилюється за дружину більше, ніж вона сама. За всі роки спільної праці хвилювання не стало меншим. Кажуть, що єдиноборства шкодять жіночому організму. Олег Соловей не погоджується. «Таеквондо, кікбоксинг — дуже інтелігент-ні види спорту. Це, перш за все, бойові мистецтва, а не банальний мордобій», — каже тренер.
Нещодавно Катерина Соловей відсвяткувала 30‑річчя. Для спортсмена це поважний вік. Усю свою кар’єру вона тримає марку однієї із найстабільніших спортсменок України і про завершення її ще не думає. Попереду в сезоні чекає ще багато подій — ліцензійний турнір в Італії наприкінці листопада, у грудні — Кубок СНД у Харкові, лютий — відкритий міжнародний турнір класу «А» у Словенії. Далі — турнір у Словаччині, а у квітні — надважливий чемпіонат Європи з таеквондо у Швеції.
«Репортер» бажає їй перемоги.
* У світі є дві федерації таеквондо — ІТФ (International Taekwondo Federation, 1966 рік) і WTF (World Taekwondo Federation, 1973 рік).
Comments are closed.