У котеджах, дачах і будь-яких інших будівлях при наявному горища, без сходів не обійтися. При відсутності стаціонарної використовується приставна зовні будинку, але вона досить громіздка і небезпечна в застосуванні, тому на допомогу приходять складні пристрої з різними механізмами відкривання.
Напевно, багато хто стикався або бачив в фільмах, як власник будинку тягне за мотузку люка на стелі, і через лічені секунди горищні сходи виявляються повністю розкладеними. Потім вони також легко складаються, наче їх й не було. Такі пристосування дійсно зручні своїм простим використанням, економією простору і нескладним доглядом. Для їх установки знадобиться тільки люк всередині будинку, провідний на горище.
Різновиди конструкцій
Горищні складні сходи відрізняються, перш за все, механізмом відкривання. На першому місці за популярністю знаходяться секційні пристрої, елементи яких з’єднані між собою пружинним механізмом. Він відноситься до складних і включає безліч деталей і кріплень. Такі сходи можуть виготовлятися з дерева і металу.
Розсувні пристрої – це другий тип конструкцій, який вибирають за умови досить широкого отвору в горищному перекритті. Пристосування складаються з двох частин, одна з яких кріпиться до кришки люка, а друга рухається вертикально – «наповзає» на першу.
Третій варіант – телескопічні моделі – відмінний варіант для тих, хто часто користується горищем, наприклад, в якості постійної майстерні. У цій конструкції секції драбини висуваються по черзі і займають мінімум простору. Телескопічний пристрій висувається на потрібну довжину, що важливо при високих стелях. Пристосування не підійде для літніх людей або дітей, оскільки для роботи з ним буде потрібно дотягуватися до нижнього блоку і прикладати певні зусилля.
Довідка. Існують утеплені моделі, які обладнуються спеціальним люком з ущільнювальним матеріалом. Таким чином, тепло не покидатиме будинок через горище.
Це основні конструкції, насправді їх існує більше настільки, наскільки вистачить фантазії у інженерів. Більш спрощені сходи роблять самостійно, вони не прибираються в люк, але можуть акуратно складатися і засуватися в кут.
Переваги складних моделей
Незважаючи на те, що сходи відрізняються способом розкладання, всі вони мають такі переваги:
- відвідування горищного приміщення можливо в будь-який момент з будинку;
- проста і безпечна розкладка сходів;
- будь-який варіант в складеному вигляді не займає вільного місця;
- люк горища при грамотній обробці не зіпсує загальний стиль інтер’єру.
До позитивних моментів можна віднести і те, що існують електричні складні моделі. Пристрої легко управляються дистанційно, але вони будуть коштувати дорожче звичайних варіантів.
Увага! До недоліків можна віднести такий пункт, як безпека, але це відноситься до всіх підйомних пристроїв такого типу. Підніматися або опускатися потрібно уважно, дотримуватися запобіжних заходів.
Як вибрати сходи
При покупці потрібно орієнтуватися на кілька факторів:
- міцний і якісний матеріал виготовлення, надійність кріплень і механізмів;
- зручність використання, на яке вплине вага конструкції. Він не повинен бути значним, щоб не створювати додаткового навантаження на люк;
- тип конструкції, однаково підходить по зручності всім членам сім’ї;
- виробник, який повинен забезпечувати свої вироби сертифікатом якості і гарантіями.
Пристосування виготовляються з металу або деревини, вибір матеріалу залежить від особистих переваг. Дерево екологічне і має благородний вид, відмінно доповнює найрізноманітніші дизайни в інтер’єрі, а металеві вироби розраховані на значне навантаження і дуже інтенсивне використання. Якщо сходи будуть відповідати всім перерахованим критеріям, вона прослужить тривалий термін, а експлуатація буде простою і приємною.
Comments are closed.