Без категорії

Дайте дітям воду

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Микола Волков В Івано-Франківську відбувся круглий стіл, присвячений проблемам водних видів спорту. Спортсменів, тренерів та спортивних функціонерів краю зібрали зірки українського плавання — Денис Силантьєв та Яна Клочкова. Розмова вийшла відвертою.

 

Плавати має бути модно

Легендарні плавці є лідерами громадської організації «Фонд підтримки молодіжного та олімпійського плавання». Ініціатором зустрічі з прикарпатського боку виступив «Громадський форум Івано-Франківська». Дві сторони у підсумку підписали меморандум про співробітництво.

Та перед тим відбулася гостра дискусія. За словами Дениса Силантьєва, його Фонд було створено, щоби зробити плавання широким, доступним та модним видом спорту. За дослідженнями Фонду, 70 % українців не вміють плавати і тільки 0,12 % — ходять на секції з плавання. Забезпеченість басейнами на 100 тисяч населення в Україні є в 11 разів меншою, ніж це передбачають державні програми. Саме тому так актуально розвивати плавання.

Силантьєв зі своєю командою добре розуміють, що на розвиток плавання треба роки, але вже зараз проводять різноманітні змагання на воді. Відкрито всеукраїнський клуб дитячого плавання. За місяць у ньому навчилися плавати близько 700 дітей у Києві та Запоріжжі. У Львові відкрита школа плавання Дениса Силантьєва, подібна школа Яни Клочкової діє у Харкові.

 

Басейнів немає. Чи є?

Лідер «Громадського форуму» Юрій Соловей зазначив, що в Івано-Франківську немає жодного басейну, який би відповідав міжнародним вимогам. «Тому треба рухати це питання», — сказав він.

Попри явні проблеми у плаванні Івано-Франківщині, спортивні чиновники краю поспішили відповісти політику. Так, заступник голови міськспорткомітету Миростав Андрійчук заявив, що басейни таки є: два при міських вишах та ще шість — маленьких, де займаються діти. В місті прийнята програма будівництва та реконструкції спортивних споруд, куди вписані і басейни.

Свого колегу з міста підтримав заступник начальника управління спорту ОДА Тарас Вінтоняк. Він розповів про вольове рішення голови облдержадміністрації Миколи Палійчука, коли той наполіг на поверненні громаді області спорткомплексу «Олімп». Ще один басейн підтримується інвестором у Надвірній.

 

Аби до діла

Отже басейни в області таки є, але їх гостро не вистачає. За словами директора ДЮСШ № 2 Володимира Маланія, добре було би виділити дітям на певний час хоча б по одній доріжці у басейнах Коледжу фізвиховання та Національного технічного університету нафти і газу.

На це директор коледжу Любомир Пасічняк заявив, що готовий до співпраці. Більше того, за концепцією розвитку плавання в області, коледж готовий взяти на себе затрати на навчання 500 дітей, але тільки до Нового року. Далі потрібна буде підтримка.

Великі надії у спортсменів на спорткомплекс «Олімп». Старший тренер збірної України по Західному регіону Микола Москалик запевнив, що цей басейн міг би стати базовим для олімпійської підготовки плавців на Прикарпатті.

Нарешті голова бюджетного комітету Івано-Франківської міськради Ростислав Кукурудз заявив, що цілком можливою є побудова в місті нового басейну. Але він коштуватиме 2 млн. доларів. Тому потрібно співфінансування проекту з боку держави.

Як виявилося, проблеми можна вирішувати. Навіть оперативно. Аби лише це не закінчилося лише словами. Принаймні тепер плавання Івано-Франківщини отримало покровителів у столиці.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.