«Від цього ніхто не застрахований», – такий вислів можна почути, якщо раптом трапляється якесь нещастя. Але насправді застрахуватися можна від будь-чого.
Звісно, від біди воно в разі чого не врятує, але може допомогти її пережити, пише «Репортер».
З довідками – до банку
Франківчанка Оксана Черевко має страховки майже на всі випадки життя. Жінка застрахувала майно, життя та двічі здоров’я – від травм і хвороб. Каже, перші дві страховки просто мусила купити, а от уже здоров’я страхувала свідомо, бо всяке в житті трапляється.
«Страхування житла та життя є обов’язковими видами страхування за умовами іпотечного кредиту, – розповідає Оксана Черевко. – Платити потрібно щороку, інакше банк має право переглядати відсоткову ставку. Сума страхових внесків за житло залежить від розміру іпотеки, а страховий внесок за життя вираховується із відсоткової ставки. Тобто, коли зменшується тіло кредиту, то зменшуються і страхові внески. Разом з тим, в разі наглої смерті, страхова компанія зобов’язується виплатити банку мій іпотечний кредит».
Читайте також: Яна Стефанишин: «Фотосесія ню – це терапія найвищого рівня»
Зі страхуванням від травм, каже, все просто. «Захист на кожен день» – страхування від нещасного випадку, можна придбати в онлайн-сервісі «Приват 24». Коштує поліс від 20 до 100 грн на місяць. Розмір страхової виплати визначається у відсотках від страхової суми – від 1 % до 100 % залежно від травми.
«Я оформила цю ж страховку на сина, – говорить Оксана. – І коли йому робили операцію через травму коліна, то отримала відшкодування, 7 % від страхової суми, протягом трьох днів. Але для цього в банк потрібно було занести довідку про звернення до травмпункту з трьома печатками й виписку з лікарні за підписом головного лікаря».
А от застрахуватися від хвороб дещо складніше. Якщо надумаєте купувати поліс, то будьте готові до комплексного медогляду.
«Від хвороб я страхувалася після 40 років, тому мала зібрати пакет документів, який би підтвердив, що в мене немає проблем зі здоров’ям, – розповідає жінка. – Зокрема, робила електрокардіограму, цитологічні дослідження, мамографію, загальний і розгорнутий аналіз крові, а також брала довідку в сімейного лікаря. Але чим молодша людина, тим менше паперів треба зібрати».
Страхують не всіх
За словами експертки зі страхування Олени Павлюченко, життя та здоров’я на Прикарпатті, як і в Україні, люди страхують нечасто. А все тому, що ці види не є обов’язковими.
«Можливо, люди не розуміють, навіщо потрібно страхуватися, або ж думають, що з ними нічого не трапиться. Але насправді люди хворіють частіше, ніж ламаються машини», – говорить Олена Павлюченко.
Розповідає, що найпоширеніший вид страхування життя – страховий депозит. Це майже те саме, що вклад у банку.
«Людина приходить в компанію, приносить гроші, вони лежать, відсотки накопичуються. Просто цей депозит не на місяць-три, а мінімум на 10 років. Максимальний термін дії угоди 35 років, – пояснює Павлюченко. – Клієнт може збільшувати суму страхового внеску, може його зменшувати. Але, як правило, мінімальний платіж – 150 доларів на рік. І хоча наші люди не вірять у страхування – цей інструмент дуже надійний».
Читайте також: Поліція у смартфоні. Чому на Прикарпатті не став популярним корисний додаток
В ідеалі, якщо людина укладає такий договір і доживає до закінчення його дії, то отримує свої гроші назад разом із заробленими відсотками. Якщо раптом з людиною щось трапляється, то гроші отримують спадкоємці.
«Навіть якщо угода продіяла рік, то має виплачуватися вся страхова сума, – каже Олена Павлюченко. – Це називається страхова подія й виплата по страховій події. При яких обставинах сталася страхова подія, немає значення».
Але всі ці нюанси мають бути прописані в договорі страхування. Бо ж є компанії, які готові виплатити всю страхову суму незалежно від кількості страхових внесків. А є такі, де компенсація пропорційна викупній сумі, тобто виплаті, яка здійснюється при розірванні договору.
Також варто врахувати, що застрахувати життя можуть не всі. Найперше, вам можуть відмовити у страховці через вік. Бо чим старша людина, тим більша вірогідність, що вона просто не доживе до закінчення дії договору. Також можуть відмовити, якщо маєте проблеми зі здоров’ям.
Від спортзалу до вагітності
Як правило, страхові компанії пропонують клієнтам застрахуватися від комплексу хвороб. В переліку може бути як 50, так і 150 захворювань. Але важких недуг – цукрового діабету, вірусного гепатиту, туберкульозу, онкохвороб – там нема. Це, на думку страховиків, додаткові ризики, які можна включити у програму страхування за окрему плату.
Наприклад, у вас діагностували запалення легень. Якщо це потрапляє під перелік хвороб страхового полісу, ви отримуєте гроші на лікування. Якщо ж у вас, не дай Бог, туберкульоз, а ви не включили його у страхову програму, то жодних компенсацій не буде.
«Програми страхування здоров’я комбінуються, як конструктор, – каже Олена Павлюченко. – Тобто, людина сама вибирає опції, якими хоче користуватися: лікування на стаціонарі, курс масажів чи фізпроцедури. Наприклад, айтішники включають у свою страховку спортзал, тобто абонементи на заняття їм оплачує страхова. Є компанії, які включають у програму опцію вагітності. Тобто, якщо в колективі є жінки, і керівник вирішує когось застрахувати, то за послуги клінік і за пологи платить страхова компанія».
Читайте також: “Євробляхи” чекають змін: як правильно зареєструвати авто на єврономерах і що для цього треба мати
Страхуючи здоров’я, до програми також можна включати нещасні випадки. Однак робити це не надто рекомендують.
«Я би радила купувати усі страховки окремо, – говорить Павлюченко. – Бо ж, наприклад, продають страхування життя і напихають туди різних ризиків, але чим більше там ризиків є, тим менше там благ для клієнта. І сума на виході менша, і захист менший».
Також пам’ятайте: у кожному договорі прописуються умови, за яких компенсація не виплачується. Наприклад: «Протягом п’яти днів застрахована особа зобов’язана повідомляти в письмовій формі страховика про події та обставини, які можуть вплинути на ризики: зміна умов праці, зміна місця проживання, виявлення тяжких захворювань». Тобто, якщо ви не повідомили компанію про переїзд, вона має право розірвати з вами договір і залишити гроші собі.
Словом, якщо вирішили застрахуватися, то уважно читайте все, що написано дрібним шрифтом. Не буде зайвою й консультація з юристом.
Comments are closed.