Соціум

На Прикарпатті з топінамбуру виготовляють паливні брикети

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківській області виготовляють паливні брикети та гранули із сухого стебла топінамбуру. Проект реалізує ТОВ “Центр екологічної енергії “Топінамбур”, передає AgroTimes.

Як розповів директор ТОВ “Центр екологічної енергії “Топінамбур” Василь Стеф’юк, цим бізнесом він займається вже 15 років – вирощує топінамбур на площі 20 га. З одного гектара отримує 10 тонн паливних гранул, енергетична цінність яких прирівнюється до 7000 м3 газу.

«Виготовляємо 200 тонн паливних пелет для промислових підприємств, а також тепличних комбінатів, які здешевлюють виробництво овочів у зимово-весняний період, – розповідає Василь Стеф’юк. – Собівартість виробництва пелет із сухого стебла топінамбура становить 15-20 євро за тонну, тоді як з відходів деревини – 40-45 євро».

З подрібненого сухого стебла підприємство також виробляє брикети високої щільності, з підвищеною стійкістю до вологи для опалення приватних осель.

За словами Стеф’юка, гранули топінамбура використовують не тільки для систем опалення, вони є гарною підстилкою для тварин і птиці. Деякі птахівничі господарства вже використовують пелети як екопідстилку. Пелети з топінамбура гарно поглинають вологу та набухають. Відпрацьована підстилка є високоякісним органічним добривом, адже в топінамбура кислотність стебла нейтральна, тоді як у деревини — підвищена. Відпрацьована підстилка з топінамбурних пелет швидше та краще розкладається в ґрунті порівняно з підстилкою із відходів деревини.

«Топінамбур добре росте на одному місці протягом 30 років без сівозміни, невибагливий до ґрунтів, не боїться засухи та не потребує великих затрат, щоб виготовити тверде паливо, – розповідає підприємець. – Сировину з грудня по травень сушать на пні у природних умовах на морозі та вітрі – до вологості 10-20%, економлячи на сушінні однієї тонни сирої біомаси 10-15 євро».

Сухі стебла топінамбура збирає кормозбиральний комбайн.

Тверде паливо з топінамбуру підприємство експортує до Лівану, Польщі та Німеччини.

“Щороку кількість виробників, які хочуть займатися вирощуванням топінамбура, зростає. Тим більше, ця рослина дає не лише тверде паливо, а й бульби, що мають цінність і для людей, і як корм для тварин”, – додає Василь Стеф’юк.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.