Історія

Скільки коштує леді для прем’єра?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Наприкінці Другої світової війни чверть мешканців Станиславова була змушена залишити місто та оселитись у сусідній Польщі. Але з собою вони, крім скромних пожитків, взяли ще й станиславівську веселу вдачу та бойовий дух. Тому й не дивно, що багато з них посіли там високі посади.

Наприклад, прем’єр-міністр Польщі Юзеф Церанкевич, дуже поважний чоловік, був одружений із красивою та розумною артисткою — Ніною Анд­рич. Ця сім’я мала родичів на Прикарпатті.


Ніна Андрич на президентському балу танцює з передовиком праці. Партнер одягнений у форму шахтаря. Ілюстрація «Kronika Polski»

Польщу тоді називали країною народної демократії. У 1947 році Індія оголосила незалежність і саме туди з візитом мав їхати прем’єр Циранкевич із дружиною. Не могла ж жінка прем’єра представляти свою країну у неналежному вбранні. Тому в рамках підготовки до візиту вона спершу відвідала Париж, де й замовила у найкращих (найдорожчих) кутюр’є відповідні сукні — в Індії, як відомо, тепло.

І тут загомоніли трудящі демократичної Польщі. Вислови «післявоєнні труднощі» та «непот­рібні видатки» у пресі вживали все частіше й частіше. Народові було шкода грошей на шикарні плаття прем’єрші. А її чоловік стояв на своєму, незважаючи на людський галас.

Врятував ситуацію один польський журналіст, який запропонував читачам наступні логічні ходи: «Шановна громадо, без дорогих сукенок жінка прем’єра до Індії не поїде, тому, певно, він їхатиме сам. А ви знаєте, громадо, скільки там коштують леді для VIP-персон? І ви думаєте, що це буде не за наші з вами гроші? То обійдеться нам іще дорожче, ніж ті вбрання!».

Переконав. Народ заспокоївся. Візит відбувся.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.