Розваги Фото

У Франківську провели Форум амбасадорів розмаїття (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У п’ятницю, 15 листопада, в Івано-Франківську відбувся Форум амбасадорів розмаїття з нагоди Міжнародного дня толерантності. 80 прикарпатських активістів презентували громадські ініціативи, які вони реалізовували цієї осені.

Форум проходив у Парасольковому цеху на “Промприлад.Реновація”. У події взяли участь близько 80 громадських активістів з Івано-Франківської та Львівської області, а також активні мешканці міста, митці, викладачі, ветерани ООС, підприємці, студенти та старшокласники. У межах Форуму презентували 16 громадських ініціатив, які реалізували випускники та випускниці проекту Молодіжної організації “СТАН” “Амбасадори розмаїття у Прикарпатті”.

“Мета нашого проекту полягала в тому, щоб популяризувати цінності культурного розмаїття і плюралізму. Ми хотіли створити мережу активістів у нашому місті та регіоні, які б поширювали ці цінності та підтримували одне одного, — говорить координаторка проекту Юлія Сінькевич, —  І це нам вдалося. Завдяки 16 ініціативам, які були втілені за нашої підтримки, та які зажили своїм життям зараз, можемо впевнено про це говорити”.

Серед основних тем, з якими працювали активісти, протидія булінгу та сексизму, підсилення молоді, екосвідомість, культурна спадщина національних меншин, включення іноземців, які живуть в Івано-Франківську у суспільне життя.

“У межах “Амбасадорів” наше видання запустило спец-проект “У стані толерантності”, – розповідає Олена Гелетюк, випускниця проєкту, редакторка медіа-ресурсу “Глуzд”. – Суть проекту полягала в тому, що ми брали дискриміновані верстви населення і розповідали про їхнє життя. Хотілось не просто розповісти:”ось безхатьки, їм живеться погано”, а показати, через які причини ті опинились на вулиці. І так з кожною дискримінованою групою: безхатьками, ЛГБТ+, людьми з інвалідністю, самотніми людьми, тощо”.

Ініціатива іншого випускника “Амбасадорів” Михайла Векліна мала на меті згуртувати громаду Івано-Франківська через спільні екосвідомі дії. Він та його команда провели фестиваль “Творче еко-розмаїття” у Франківську.

“Наша команда сформувалась на одній з освітніх програм “Амбасадорів” навколо спільної теми. Нас усіх турбував стан довкілля, що робити, щоб не забруднювати довкілля, —  каже Веклін. —  Ми вирішили вирішувати цю проблему через творчість, щоб об’єднати довкола себе якомога більше людей, обмінятися ідеями та поділитися досвідом. Так і виник фестиваль”.

Опісля презентації ініціатив відбувся концерт азербайджанського поета та музиканта Ашота Даніеляна, який приїхав до Франківська в межах свого туру Україною. Проекти франківських амбасадорів музиканту сподобались.

“Всі ці ідеї мені шалено близькі! Я думаю, що це дуже важливо для Франківська і для людей загалом, — ділиться враженнями Даніелян. — Бачу, що люди займаються громадською активністю щиро. Це можна робити під різними соусами з різними цілями, але я бачу, що франківські активісти щирі у тому, що вони роблять”

Навчальний візит відбувся в межах проекту “Амбасадори розмаїття у Прикарпатті, який реалізує СТАН \ STAN art group за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.