Наприкінці минулого тижня івано-франківська галерея «Маргінеси» вкотре запросила на діалог. Цього разу – з Антіном Мухарським. Актор, телеведучий, шоумен, та й просто людина-оркестр, як він сам себе називає, куратор виставки Мухарський запропонував відвідувачам проект «Матч смерті» від Союзу Вольних Художників та галереї незалежного мистецтва «Anti’ns collections».
Команди‑супротивники символічного футбольного поля – це художники зі Сходу і Заходу України, роботи яких представлені на виставці. Суддею матчу, за задумом організаторів, обраний «Батько Махно» (робота Івана Семесюка).
«Мистецтво може розмовляти на будь-які теми», «Україна перетворюється на секс-індустрію», «Час для радикального українського мистецтва настав». Ці та інші месиджі, озвучені Мухарським на відкритті експозиції, прозвучать, мабуть, для кожного, хто побачить роботи художників: Ігоря Перекліти, Романа Мініна, Сергія Коляди, Володимира Костирка, Ніни Мурашкіної.
«Художник сьогодення має чітко визначатися зі своєю позицією у сучасному світі, – вважає Антін Мухарський. – І хоча час відкритих воєн позаду, є інша експансія – через телебачення та релігію. А їй треба чинити опір».
На розсуд відвідувачів представлений шахтарський фольклор, певні різновиди проституції, картини на тему рівності фашиз-му та комунізму, мовою пензля радикально висловлюються думки художників про генофонд нації.
«Не думаю, що якась критич-на маса митців може вплинути на зміну свідомості суспільства, – каже Мухарський. – Здається, люмпен пролетаріат, якого більшість, бухає і задовольняється пивом, сємками й телевізором».
Антін говорить про відокрем-лення інтелігенції від народу. Що краще вже таке собі духов-не гетто. І хоча добре розуміє, що сподіватися на конкретні результати – утопія, все одно буде це робити.
«Коли мені почнуть затикати рота, – говорить Мухарський, – лише тоді я зрозумію, що у суспільстві розпочинаються зміни. А наразі Україна зробила дуже чіткий вибір в бік аморальності та жлобства».
Comments are closed.