У неділю, 25 жовтня, в КМЦ «Є» панувала творча атмосфера. Цього разу її творцями та авторами були івано-франківські студенти. Місяць тому Студентська рада при міському голові започаткувала міжуніверситетський проект «А що вмієш ти?».
Спудеям Івано-Франківська дали трохи часу, аби ті подумали, що могли б запропонувати. Результатом творчих пошуків стала недільна виставка і креативні майстер-класи. Майбутні економісти, філософи, геодезисти виставляли авторські фото, живопис, ікебану, читали і роздавали всім присутнім роздруковану авторську поезію.
Як розповідає координатор проекту Ірина Грицюк, найбільше її вразили 124 сторінки поетичних текстів, які вона отримала від студента Прикарпатського університету Ярослава Смитани. Тих текстів на виставці, звісно, була найбільша добірка.
Боді-арт і татуаж гелевими ручками робили Христина Мілянчук і Михайло Головатий, Надія Павлюк і Настя Мадрига. До речі, Настя з Надею ще й страусині яйця розписували. Охочих довідатись, що таке точковий спосіб у художній графіці, манило до робіт Мар’яна Козака, який навчається на образотворчому відділенні Інституту мистецтв.
Глибина і філософія, сюрреалізм і абстракція, акцент на кольорі та несподівана експресія робіт Лілії Шляпської дещо дисонували з тендітною зовнішністю авторки. Проте вже через кілька хвилин спілкування стає зрозумілим – вона чітко вкладає у свої картини власне відчуття та сприйняття світу, аналіз дійсності та міркування про майбутнє. Дарма, що навчається Ліля на економічній спеціальності. «Якщо людина має багато егоїзму, то це рано чи пізно він її вб’є як особистість», – говорить дівчина. Одна з її картин має назву «Народження нарциса». Фон – похмуре небо. Крізь тіло людини, яке розкладається, проростає нарцис…
Тема картини «Дерево пізнання добра і зла» – давня і вічна, як світ. Шахова площина. На ній – біле дерево, під яким – двоє старих людей – Адам та Єва. На одній з гілок того дерева – одне червоне яблуко. Дівчина, за її словами, зображала «смуток Землі».
Comments are closed.