Розваги

Три іграшки, що змінили світ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За всю історію людства дитячі іграшки не сильно змінювалися, і лише XX століття стало для них революційним – саме тоді з’явилося 3 легендарних іграшки, які змінили світ дитинства і абсолютно змінили цю індустрію.

«Скрабл»

Зараз ця настільна гра продається в інтернет-магазинах іграшок, таких як https://antoshka.ua/igrushki.html в 121 країні і видається на 29 мовах світу. По ній проходять міжнародні турніри, випущені офлайн-версії і спеціальні словники зі списками слів, дозволених у грі. В нашій країні «Скрабл» завоював величезну популярність ще за часів СРСР під назвою «Ерудит».

Адже ще в 1938 році винахідника цієї гри, американця Альфреда Мошера Баттс, можна було назвати невдахою. Безробітний архітектор нудьгував без діла і в години вимушеного дозвілля вирішив придумати гру, для перемоги в якій потрібні і везіння, і кмітливість.

Альфред вивчив передовиці The New York Times і підрахував, як часто використовуються ті чи інші літери в англійській мові. Завдяки цьому він зрозумів, скільки і яких букв потрібно використовувати в грі, і розробив систему нарахування очок – ось так і з’явився легендарний «Скрабл».

Перша версія була надрукована на картонних картках, ігрового поля ще не було. Але винахід виробників не зацікавив. Архітектор ледве-ледве окупив витрати на друк. Ця невдача Баттс не зупинила: він удосконалив гру – і знову невдача. Тільки через 10 років Баттс вдалося знайти інвестора, який запустив «Скрабл» в масове виробництво.

Кубик Рубіка

Як тільки не називали цю найвідомішу у світі головоломку – і «Кубиком Миру», і «найбільш дратівливою іграшкою» і навіть «диявольським пристроєм для поломки мізків». На початку 1980-х років попит на неї був незвичайним: різнокольорові кубики продавалися по всьому світу, а в СРСР вони відразу ж потрапили в розряд дефіциту. За легендарним кубиком шикувалися величезні черги.

Сьогодні будь-які дитячі іграшки в інтернет-магазині «Антошка» доступні, в тому числі і цей кубик.

Ігрові приставки NES

Гральні апарати відомі в світі досить давно. Згадаймо, наприклад, знаменитий «Морський бій», який в кінці 1970-х-початку 1980-х років неодмінно стояв у фойє кожного радянського кінотеатру. Але в ті роки ніхто і мріяти не міг, що таку гру можна принести додому. І лише винахідникам з Японії вдалося зробити, як тоді здавалося, неможливе.

У 1984 Nintendo of Japan представила портативну ігрову приставку NES, і вона практично відразу почала розлітатися величезними партіями по всіх країнах і континентах. Діти і дорослі буквально закохалися в Маріо – героя найзнаменитіших ігор цієї платформи. З усього світу японським розробникам надходили замовлення на всі нові і нові ігри.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.