Надія Шегда Книга мистецтвознавця Жанни Комар «Третє місто Галичини. Станиславів і його архітектура в час галицької автономії», що була презентована в Івано-Франківську 20 березня — це неабияка подія не лише для мешканців Прикарпаття, а й для усієї України та Польщі.
«Станиславів за часів Австро-Угорщини, і те місто, яким ми його знаємо нині, суттєво різняться» — каже авторка книги Жанна Комар, чия зацікавленість тим періодом триває вже понад десять років.
«Вага книги і заслуга авторки в тому, що тут зроблено аналіз архітектурного середовища не тільки в сенсі творчому, а і в дослідницькому, — сказала Ольга Гнатюк, яка представляла Посольство Республіки Польща. — Жанна Комар дослідила не лише, ким були архітектори, що творили архітектурні ансамблі того періоду, але й те, якими були ті чи інші будівлі».
На презентації було людно. Висловлені думки і запитання у залі засвідчили, що історія міста у будь-якому разі викликає жвавий інтерес і зацікавлення як науковців, істориків, так і широкого загалу. «Самосвідомість мешканців, городян так чи інакше виростає з історії», — стверджує Жанна Комар. — Місто, як книга. А кожна нова книга — це новий погляд. Моя книга — про один із таких поглядів і один з таких періодів».
Книга видана польською мовою завдяки міжнародному центрові культури у Кракові. Завважимо, до речі, що ця установа — державний інститут. Щиро сподіваємось, що книга Жанни Комар невдовзі буде видана і в Україні, відповідно — українською мовою.
Comments are closed.