Гроші Люди Політика

Слуга народу з Франківська Роман Мулик задекларував 25 мільйонів готівки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Народний депутат із Франківщини Роман Мулик, представник Зе!команди, став заступником очільника фракції у Верховній Раді й заступником голови Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Політик оприлюднив інформацію про свої статки в декларації. Як з’ясувалося, нардеп володіє чималою кількістю землі під Києвом та є доларовим мільйонером, повідомляє громадський рух Чесно.

Роман Мулик задекларував десятки гектарів землі на Київщині. Зокрема, у селі Новосілки Вишгородського району в його власності є 31 га земельних угідь, у селах Хотянівка та Лебедівка того самого району – 13,6 га та 0,12 га відповідно, у населеному пункті Діброва Васильківського району – 16,8 га.

Також Мулик зазначив як свою власність ділянку на десятки тисяч гектарів у селі Крушинка Васильківського району Київської області. Особисто з нардепом Муликом зв’язатися не вдалося, але прес-секретарка фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Юлія Палійчук надіслала його відповідь, у якій йдеться про те, що нардеп припустився технічної помилки щодо цієї земельної ділянки, яку автоматично перенесли до декларації. Після виправлення помилки в документах, пообіцяли відповідно до процедури внести зміни й до декларації. Станом на 30 вересня цього не зроблено.

До речі, у селі Крушинка проживає ще один нардеп-списочник “Слуги народу” (№103) Василь Мокан, який також родом із Прикарпаття.

Мулик не виявив бажання спілкуватися з Рухом ЧЕСНО напряму. Журналісти поцікавились у  народної депутатки Олени Вінтоняк (“Слуга народу”), яка раніше була юрист-консультанткою нардепа Мулика, про мету скуповування земельних наділів у Центральній Україні. Проте відповіді станом на 30 вересня так і не отримали.

Згідно з даними Державного земельного кадастру, частина ділянок, зареєстрованих у власності Романа Мулика, має цільове призначення – для ведення селянського господарства або ж садівництва. До обрання народним депутатом Мулик був підприємцем у сферах надання в оренду нерухомого майна та інформаційних послуг. Інших КВЕДів у нього зареєстровано не було.

Власне, у рідному Івано-Франківську він володіє 8 нежитловими приміщеннями загальною площею 3,4 тис. кв.м, торговельним приміщенням на 221 кв.м і трьома земельними ділянками загалом на 0,18 га.

Імовірно, цими нежитловими приміщеннями нардеп розпоряджався в комерційних цілях. Однак, як видно з прибутків Романа Мулика як ФОПа за 2018 рік, заробив він не надто багато. За минулий рік політик задекларував 218 тисяч гривень доходу. Як пояснив він у коментарі, торік більшість приміщень в оренду не здавалася.

Більше за Мулика як підприємниця заробила його дружина. Вона задекларувала 870 250 гривень річного доходу. Також вона має у власності дві столичні квартири загальною площею 287,5 кв.м і чотири машино-місця, а в Івано-Франківську – земельну ділянку у приміському селі Драгомирчани на 0,2 га та гараж.

Спільно з дружиною народний депутат володіє двома квартирами в Івано-Франківську та однією – особисто (площею понад 100 кв.м кожна), а також гаражем.

Щодо готівки, то, згідно з оприлюдненими статками, Роман Мулик є доларовим мільйонером. Він задекларував 25 мільйонів гривень. На рахунку в банку тримає лише 50 тисяч гривень.

Особистого автомобіля народний депутат не має. У декларації зазначено тільки автівку дружини Porsche Cayenne 2008 р.в. та Mercedes-Benz GLS 450, що належить синові.

Найцікавіше в декларації нардепа – задекларований ним об’єкт незавершеного будівництва на 6000 кв.м, власником якого є ТОВ “Комфорт-Вест-ІФ”. Імовірно, ідеться про багатоквартирний будинок на вулиці Шевченка, 65-67 в Івано-Франківську, замовником будівництва котрого є ця компанія. Згідно з реєстром речових прав на нерухоме майно, Мулик має майнові права на 10 квартир у цьому будинку.

Народний депутат прокоментував, що земельну ділянку під будинком він надав у користування відповідно до договору суперфіцію (право користуватися чужою земельною ділянкою для забудови, – прим. авт.).

Історія цієї забудови має шлейф громадського спротиву. Жителі пішохідної вулиці Шевченка 2017 року намагалися вплинути на забудовника та змусити його зменшити поверховість і змінити фасад будівлі, щоб не псувати атмосферу історичної вулиці. На той час там була відсутня висотна забудова. Вони зверталися до Держархбудінспекції для перевірки документів забудовника, скаржилися до мерії. Проте, як повідомляли місцеві ЗМІ, забудовник мав усі необхідні дозволи. Кілька місяців по тому мерія навіть запровадила мораторій на забудову цієї вулиці.

Наразі, як ідеться на сайті елітного житлового комплексу, його будівництво активно ведеться, один із будинків – на завершальній стадії. Як видно, поверховість об’єктів не змінилася.

Екс-регіонал і колишній депутат Івано-Франківської обласної ради 6-го скликання від Партії регіонів Роман Мулик обраний до Верховної Ради як 73-й номер у списку партії “Слуга народу”. Під час виборчої кампанії він був непублічним. Його юристка Олена Вінтоняк також потрапила до парламенту під номером 117 від “Слуги народу”. Ще до президентських виборів, у лютому 2019 року, вона однією з перших публічно стала представницею Зе!команди в Івано-Франківську.

Зауважимо, що новообрані на позачергових виборах 2019 року народні депутати не зобов’язані подавати декларації за 2018 рік. Це лише їхнє бажання та відкритість перед виборцями. Першою декларацією, яку вони повинні будуть подати до 1 квітня 2020 року, стане щорічна декларація за 2019 рік.

З-поміж 11 народних обранців із Прикарпаття декларації за 2018 рік оприлюднили дев’ятеро депутатів. Поки що не показав своїх статків мажоритарник Едуард Прощук, обраний в окрузі №85 від “Слуги народу”, та підприємець із Калуша Олег Марусяк, який був №52 у списку партії “Слуга народу”.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Прикарпатські нардепи отримали свої перші зарплати (СПИСОК)

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.