З моменту відкриття перших МФО в Україні пройшло багато років. Однак і сьогодні у деяких громадян виникають сумніви щодо умов і законності мікрокредитування. Розглянемо ТОП-5 найбільш поширених міфів, пов’язаних з миттєвими позиками.
Мікрокредит сьогодні може отримати будь-хто
Одне з найпоширеніших помилок полягає в тому, що мікропозики доступні абсолютно будь-якому громадянину. Це невірно, для отримання фінансової допомоги позичальник повинен бути повнолітнім, мати іменну банківську карту і кредитну історію без активних прострочень.
Раніше, коли діяльність МФО ніким не регулювалася, гроші в борг дійсно можна було отримати і на «ліву» карту, і при численних прострочених позиках. Якщо ж клієнт не міг повернути борг у визначений термін, до нього застосовувалися часом протиправні заходи.
Наскільки змінилася ситуація зараз, можна судити по тому, що все більше МФО оцінюють платоспроможність за допомогою високотехнологічних скоринг програм. Кандидат на кредит проходить швидку, але повноцінну перевірку. Враховується і рівень доходу, і житлові умови, і сімейний статус, і вік.
Швидкі позики беруть лише неблагополучні громадяни
Якщо вам здається, що мікрокредити беруть тільки ті, кому в допомозі вже відмовили всі банки і хто страждає від «хронічного безгрошів’я», ви помиляєтеся. Насправді скористатися пропозиціями МФО нерідко хочуть і цілком забезпечені громадяни.
Тим більше що в багатьох мікрофінансових компаніях гроші можна отримати під 0%, а ніяких додаткових документів, крім паспорта та ІПН, не потрібно. Взяти позику в ліцензованій МФО дійсно швидше і простіше, ніж у банку. Для прикладу, на сторінці https://creditik.com.ua/no-calls/ представлений список організацій, які при розгляді заявки на кредит навіть не дзвонять потенційним клієнтам.
Неплатники можуть втратити квартиру, машини, інше дороге майно
Історії про те, що невиплачені позики в 5-10 тисяч гривень обертаються втратою автомобілів, нерухомості, інших цінних речей, сьогодні зустрічаються рідко. Чи дійсно вони правдиві?
Якщо ви оформили мікрокредит в ліцензованій МФО, то позбавити вас майна компанія навряд чи зможе. Для цього ваш займ обов’язково повинен бути:
- Завірений через нотаріальну контору;
- Оформлений під відповідну заставу (документально).
Взяти моментальну мікропозику під заставу, припустимо квартиру, через інтернет-сайт ви просто не зможете.
Неплатник, який відмовляється від погашення заборгованості, дійсно стикається з наслідками. Однак на перших етапах невиплати боргу ці наслідки «легкі»: дзвінки від співробітників МФО.
І тільки якщо клієнт вперто ігнорує свої фінансові зобов’язання, його заборгованість продається колекторам. Останні, трапляється, переступають межі закону. Але застосування силових методів стягнення кредиту сьогодні відбувається в одиничних випадках. Занадто малі суми і занадто велика відповідальність за такі діяння.
Взяти позику можна лише на короткий термін
Отримати мікрокредит можна на період більше одного місяця:
- Звернувшись в МФО, що спеціалізується на довгострокових безвідмовних позиках. Стандартний період кредитування за паспортом та ІПН – від 2-3 місяців з можливістю дострокової повної або часткової оплати;
- Використовуючи послугу пролонгації боргу. Багато кредитних організацій надають можливість перенесення дати оплати мікропозик нескінченну кількість разів. Головне, закривати нараховані відсотки.
Ви можете взяти кредит в МФО на багато місяців і навіть років. Природно, при цьому не варто забувати про величину переплати.
Мікрофінансові компанії працюють незаконно
Дійсно, раніше, МФО були напів-легальними організаціями з усіма витікаючими наслідками. Вони «несподівано» підвищували процентні ставки, обманювали позичальників щодо комісій і сум до отримання.
Але сьогодні картина інша: для можливості роботи, компанія повинна не тільки отримати, але і зберегти ліцензію. Будь-яка об’єктивна скарга позичальника, підтверджена документально, може стати причиною її відкликання.
Вимоги до діяльності МФО у регуляторів суворі:
- Перед видачею позик, клієнта необхідно повідомляти про повну величину переплати;
- Потенційним і реальним позичальникам повинна надаватися достовірна і повна інформація про умови мікрокредитування: через Гарячу лінію, на сайті, в офлайн офісах.
Крім того, кожен охочий повинен мати можливість ознайомитися з правовою формою діяльності компанії, і її юридичними документами (їх копії можна знайти на сайті).
Comments are closed.