Основним показанням для ортодонтичного лікування є неправильний прикус. І краще за все не лікувати хворобу, а вчасно їй запобігти, тобто постаратися уникнути формування неправильного прикусу. На самих ранніх етапах прорізування зубів лікарі радять стежити за тим, щоб отвір в пляшці був потрібної ширини. Важливо, щоб малюк намагався відучуватися від соски або пустушки, від звички смоктати палець або гризти іграшки, олівці і авторучки. Та уважні, чуйні батьки помічають такі звички відразу, і звертаються в http://n-lite.dp.ua ортодонт центр.
Сучасна ортодонтія
Розроблено ряд апаратів, що допомагають позбутися від шкідливих схильностей, які впливають на прикус. Дуже ефективні в цьому випадку вестибулярні пластинки. Лікарі допоможуть вам підібрати підходящу пластинку (по моделі і за розміром). А в користі таких пластинок немає ніяких сумнівів: більше 90% дітей, які мають ними, відучуються від шкідливих звичок за тиждень. Ще раз перерахуємо ці звички:
- дитина смокче палець;
- не розлучається з пустушкою;
- тягне в рот сторонні предмети;
- закушує губу.
Також дуже радимо стежити за поставою своїх дітей. Викривлення хребта може привести і до порушення розвитку щелепно-лицьової системи. Постарайтеся бути уважними, привчайте малюка сидіти і ходити прямо, а при порушеннях постави звертайтеся до фахівців.
Важливо звернути увагу і на ротове дихання. Малюк може дихати ротом через ЛОР-захворювань: нежиті, ангін. Зазвичай, причиною ротового дихання можуть бути аденоїди, розрослися мигдалини, поліпи в носоглотці, і в цьому випадку їх треба видаляти. Якщо вчасно не вжити заходів, то вже через рік буде в наявності неправильно сформований прикус. Допоможуть в усуненні цієї проблеми ЛОР-лікарі, а потім вже, ортодонтія має бути наступним кроком.
Ортодонти зазвичай рекомендують в таких випадках еластопозіціонери. За допомогою цих апаратів коригується ширина зубних рядів, а також їх співвідношення і положення окремих зубів.
Погана дикція у дитини – також сигнал, що потрібно звертатися в ортодонт центр. Причиною може бути недостатня довжина (вкорочена) вуздечки, обмеженість рухливості язика. У цьому випадку теж необхідна корекція дефектів мовлення.
Важливим і серйозним сигналом є і вроджена відсутність зубів (первинна адентія) – коли у малюка виявляється «природою не закладено» тих чи інших зубів, зачаток постійного зуба відсутній взагалі.
Comments are closed.