Традиційно «Репортер» публікує прості й доступні рецепти, аби з нами було не лише цікаво, але й смачно. Готуємо страву з кулінарного блог франківчанки Ольги Мончук – «Кулінарні варіації вар’ятки».
Цього разу – Blueberry cheesecake без випічки.
“І кілька слів про смак чізкейка. Він дивовижний, ніжний в міру солодкий з ягідними нотками. Мені дуже подобається готувати чізкейки зі згущеним молоком, особливо не печені варіанти, адже воно додає структурі ніжності та повітряності, а смаку неповторності. Словом, готуйте і пробуйте самі”, – пише Ольга Мончук.
Інгредієнти. Корж: 1 пачка печива «До кави» (200 г), 70 г масла. Маса: 600 г домашнього сиру, 500 мл вершків, 1 пачка згущеного молока (290 г), 20 г листового желатину (можна замінити порошковим), 1 пачка ванільного цукру, 250 г лохини. Роз’ємна форма – 22 см.
Процес приготування цього чізкейка є надзвичайно простим та швидким, особливо, якщо маєте під руками блендер. Печиво подрібнити в крихту в чаші блендера. Звісно можна висипати його в пакет та подрібнити за допомогою скалки чи колотівки.
Масло розтопити в мікрохвильові чи на водяній бані. Масло з’єднати з крихтою печива, змішати.
Форму вистелити пергаментом, висипати крихту, втрамбувати, утворюючи корж. Форму з коржем поставити до холодильника і приступаємо до приготування сирної маси.
Желатин залити холодною водою, залишити на 5 хвилин для набухання. Якщо використовуйте порошковий, розчиніть його в 60 мл холодної води, ретельно вимішати.
Лохину помити висипати на дуршлаг, дати воді стекти. Звичайно, лохину можна замінити чорницею, а чому ні?! Ніколи не любила заборон і рамок. Втім, якщо будете використовувати чорницю будьте готовими до того, що ваш торт все ж відрізнятиметься від моєї світлини, принаймні кольором. Адже чорниця любить залишати чорнильні плями, тож ваш сирник не буде білосніжним.
250 мл вершків збити з ванільним цукром.
Сир, решту вершків та згущене молоко збити блендером до однорідної кремової консистенції.
Сирний крем з’єднати зі збитими вершками, ще раз збити.
Желатин витягнути з води, відтиснути, якщо використовуєте листовий. Розпустити в мікрохвильові чи на водяній бані.
Желатин влити тоненькою цівкою в сирний крем, не перестаючи збивати. Останній штрих – додати ягоди, легенько перемішати.
Вилити масу на корж, ставимо до холодильника на 4-8 годин.
Готовий тортик прикрасити ягодами та притрусити цукром-пудрою.
Англійською лохина буде “blueberry”, російською “голубика”. Вона є родичкою чорниці, проте відрізняється від чорниці і виглядом, і смаком. Іншими словами, лохина – це культурна чорниця, ні ця ягода не навчалася в університетах і не відвідувала театрів на музеїв, а є творінням селекціонерів.
Comments are closed.