Спорт Статті Фото

Калуш недільний збирає малих і великих спортсменів на відкриті тренування (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Аби здорові, дружні й мотивовані. Такими заохочують бути калушан місцеві активісти спортивної ініціативи Kalush sport union. З місяць тому вони започаткували у місті безкоштовні недільні тренування з різних видів спорту.

Нині там збирається десь під 100 людей. Приходять і малі, і великі. Займаються на стадіоні, у парку, в залі, пише Репортер.

Ідея «народних» тренувань належить калуським спортсменам – Едуарду Богачуку та його друзям Павлу Медведю й Володимиру Юркевичу. Таким чином вони вирішили популяризувати спорт у місті. Розказати й показати, що де є, познайомити з тренерами – лиш би люди потім йшли і займалися.

«Основна наша ціль – аби будь-яке покоління, нація – працювали над собою, – розповідає Едуард Богачук. – Тоді нація розвивається, усім стає комфортніше співіснувати разом. Інструментів для цього дуже багато, але спорт – найзрозуміліший для всіх. Якщо його використовувати правильно, то він приносить користь. Хочемо, аби через спорт люди ставали усвідомленішими та дружнішими».

Хлопці ходили до всіх знайомих тренерів по клубах і розказували про свою затію. Їх підтримали. Едуард каже, у Калуші між спортсменами здорова й дружня конкуренція. Нині до ініціативи доєдналися більше десятка калуських тренерів.

«Усі розуміють, що роблять одне в рідному місті, але кожен десь порізно, – говорить Едуард. – Та якщо об’єднатися, то результат буде кращим».

На сьогодні у Калуші вже провели чотири відкриті тренування – двічі зі стретчингу (комплекс вправ на розтяжку), бо дуже сподобалося, а також з фітнесу і кросфіту (якщо зовсім просто, це також фітнес, але, наприклад, з гантелями чи іншими навантаженнями).

І людям зайшло, бо, за словами ­Едуарда, недільного ранку на заняття приходять до сотні людей. «Приємно, що не лінуються, а найцікавіше, що приходять цілими сім’ями, – каже Богачук. – Мама, тато і діти».

Едуард наголошує, що проєкт соціальний. Усі заняття безкоштовні і можна приходити безліч разів. Про те, де відбудеться чергове заняття, можна дізнатися на сторінці «Спортивне об’єднання Калуша» у соцмережі Facebook.

У планах впроваджувати оздоровчі практики – наприклад, йогу, вправи на дихання. Обіцяють і змагання, паради, ярмарки, тобто багато цікавих спортивних подій.

Крім того, активісти збирають в одне ціле всю інформацію про різноманітні секції, гуртки, клуби, що діють у Калуші. Аби людина могла відкрити й вибрати те, що їй до душі. А спробувати все можна якраз на недільних відкритих тренуваннях.

Зараз, поки тепло, заняття проводять на свіжому повітрі – або на стадіоні «Хімік», або у міському парку.

«Працівники стадіону були вражені, коли просто так прийшло стільки людей, – посміхається Богачук. – Бо такого в місті ще не бачили. Люди вже потрохи звикають, адже це потрібно всім – калушанам, тренерам, місту».

З холодами тренуватися будуть у залах. Там додадуть і вправи з контакт­них видів спорту. Едуард, наприклад, буде проводити заняття з фрі-файту – вільного бою. Він, до речі, чемпіон світу з цього виду спорту. Чемпіонський пояс виборов у Португалії у 2013 році. Фрі-файтом займався 12 років, потім залишив професійну кар’єру і взявся тренувати дітей. Каже, Майдан вплинув, захотілося теж щось змінювати.

У 2015 році Богачук відкрив у Калуші секцію фрі-файту «Шлях воїна». Нині має десь 80 вихованців.

«Раніше всі нагороди, пояс висіли на видному місці, над комп’ютером, – посміхається Едуард. – Зараз цього вже нема. Можу десь колись переглянути, мовляв, і таке в мене було. Єдиний пояс висить у клубі. Для мене воно вже все всередині. Я цим наповнився і ділюся з іншими».

За словами Богачука, фрі-файт – це бойове мистецтво, наповнене ідеологією. Це виховання поваги до батьків, батьківщини та вчителя. Він гартує тіло і душу. Оздоровлює цілісно організм на тілесному та емоційному рівні. Людина працює над собою – зі своїми страхами, переживаннями.

У клубі «Шлях воїна» тренуються діти з шести років. П’ятеро його вихованців вже виграли чемпіонат Украї­ни, багато займають призові місця.

«Це живий вид спорту і має свою енергію, – каже Едуард Богачук. – Не всі її приймають. У нас вчаться поваги. До старшого, до суперника. Уступати місце старшим у транспорті, пам’ятати, що вони є лицем свого клубу, міста, батьків. У нас з хлопчиків вони перетворюються у чоловіків».

Автор: Світлана Лелик
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.