Соціум Фото

Електронний щоденник і кольорові пуфи. Чому в Хімчинському ліцеї цікаво вчитися

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Хімчинський ліцей «Інтелект» у Рожнівській об’єднаній територіальній громаді на Івано-Франківщині з впевненістю можна назвати одним зі зразків демократичної школи, хоча знаходиться вона у сільській місцевості за кілька кілометрів поганою дорогою із залишками асфальту і від центру громади, і від найближчої траси державного значення, у передгір’ї Карпат. Тут впроваджені одразу декілька інноваційних освітніх практик.

На вигляд – звичайна шкільна будівля, проте, коли потрапляєш у освітнє середовище, розумієш, засади нової української школи тут втілені на практиці.

Починаючи з коридорів, де на сходах між поверхами найнеобхідніші правила української та англійської. Так-так, ті самі неправильні дієслова, наприклад, які більшість з нас не надто успішно намагались завчити напам’ять у шкільні роки. А на стінах – мотивуючі малюнки, що демонструють цінність особистості кожної дитини. Їх у період канікул роблять самі вчителі та працівники школи.

Цьогоріч, розповідає директорка Хімчинського ліцею Валентина Розвадовська під час імпровізованої екскурсії навчальним закладом, на одній з стін вирішили написати символічне послання для наших учнів, яке має показувати справжню цінність кожного з них.

Представникам Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», саме вдалось потрапити на процес створення цього маленького шедевра і теж долучитись до написання послання «майбутнім поколінням». Саме такі речі справді мотивують і є одним зі способів достукатись до свідомості та емоційної сфери сучасних школярів, поглинутих смартфонами та Інтернетом.

Йдемо далі і натрапляємо на кольорову розмітку на підлозі коридору поверху, де розташовані молодші класи, а також кольорові пуфи, на яких діти можуть відпочити за межами класу. Ще одна цікава деталь – на кожному з поверхів стоять контейнери для роздільного сортування сміття. Тут до цього цивілізаційного навику мешканців привчають зі шкільних лав.

Ну і, звичайно, класи. Обладнані по різному згідно потреб різного віку школярів. Проте, у кожному класі є ноутбук і проектор або плазмова панель для демонстрації начальних матеріалів. Ноутбуки у Хімчинському ліцеї закупили для повномасштабного впровадження електронного щоденника за зекономлені кошти освітньої субвенції. Експеримент розпочали з двох четвертих класів два роки тому. Батькам і учням сподобалось. За два роки докупили необхідну кількість ноутбуків і з 1 вересня 2019 усі переходимо на електронний варіант. Закуплену техніку використовують і в навчальних цілях, і для внесення оцінок в електронний щоденник.

«До цього нас підштовхнули результати маленького опитування серед батьків. Виявилось, що понад 70% з них тривалий час не бачать своїх дітей, адже працюють закордоном, тож не контролюють успішність дітей. А хотіли б…», – каже Валентина Розвадовська.

Вчителька початкових класів, яка першою погодилась на експеримент, Надія Копильчук, розповідає, що батьки досить позитивно сприйняли новацію. Для них це можливість бачити оцінки дитини в той же день, а також прочитати окремі зауваження від вчителів, адресовані саме їм.

«Головне, що ми таким чином змогли налагодити контакт з батьками. В разі потреби конфіденційно переписуватись з кожним із батьків. Давати рекомендації щодо учня. Також завдяки електронній системі ми виставляємо фото дітей з уроків та позакласних активностей у школі на внутрішню сторінку і батьківська спільнота бачить їх», – підсумовує Надія Копильчук.

Саме можливість конфіденційно спілкуватись із батьками, за словами директорки Хімчинського ліцею Валентини Розвадовської, є дуже важливою.

«Усі сучасні нормативні акти щодо освіти говорять, що оцінка знань учня є конфіденційною інформацією. Її має знати учень, вчитель і батьки. За потреби – адміністрація школи. Це нівелює дискримінацію дітей через рівень успішності. Оцінки виставляються в електронний щоденник і не оголошуються при всьому класі, як раніше», – додає вона.

А також наголошує, що впровадження цього інструменту цілком посильне для багатьох шкіл. Головна вартість – ноутбук у кожний клас та доступ до мережі Інтернет. Програмний модуль у мінімальній версії – безкоштовний. Його цілком достатньо. Справа за бажанням вчителів і батьків. А результат того вартий – довіра і партнерські відносини з батьками.

Тут варто також додати, що і публічні інструменти демократії використовують у Хімчинському ліцеї Рожнівської ОТГ. Наприклад, вже кілька років тут практикують щорічний відкритий звіт директора перед батьками. Це також, на переконання Валентини Розвадовської, сприяє встановленню більш тісних і відкритих взаємин з батьківською громадою.

Окрім того, Хімчинський ліцей має свій веб-сайт, де вивішують необхідну для батьків та учнів інформацію, а також можна ознайомитись з новинами, успіхами та історією школи. Усі шкільні новини також можна почитати, подивитись і прокоментувати на сторінці Хімчинського ліцею у мережі Facebook. Що батьки та учні успішно роблять, адже на те вони і соцмережі, щоб забезпечувати інтерактив.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.