Ця проста, але геніальна маркетингова стратегія впливає не лише на наші купівельні рішення, але й на романтичні стосунки та навіть здоров’я.
Купуючи чашку кави, ви, напевно, не раз помічали, що з трьох варіантів обсягу – маленька, середня та велика – середня порція коштує майже стільки ж, скільки й велика, пише Девід Робсон на ВВС Україна.
З огляду на очевидний зиск, чи обираєте ви зазвичай найбільший і найдорожчий варіант?
Якщо ваша відповідь “так”, то ви стали жертвою простої і геніальної маркетингової стратегії, відомої, як “ефект приманки”.
Її принцип – запропонувати додатковий, трохи менш привабливий варіант (у цьому випадку – відносно дорожча середня порція кави), щоб підштовхнути покупця витратити більше грошей.
“Ефект приманки” спочатку досліджували виключно як стратегію впливу на вибір споживача. Але останні дослідження свідчать, що він діє не менш ефективно і у підборі персоналу, в сфері охорони здоров’я та навіть у політиці.
Він показує, між іншим, як легко змінюється наша думка під впливом контексту. Навіть коли ця додаткова інформація на позір не пов’язана з основним судженням.
Розуміння цієї стратегії не лише утримає вас від несвідомих рішень, але й допоможе переконувати інших.
Текст скорочений. Повну версію читайте на сайті ВВС Україна.
Comments are closed.