У четвер, 25 липня, в міській раді Калуша дерутати прголосували за добровільне приєднання сіл Мостище та Кропивник та утворення Калуської ОТГ.
Такі ж рішення прийняли і сільські ради цих громад. Тепер на територію цих сіл поширюється повноваження Калуської міської ради та її виконавчого комітету, пише Репортер.
Сесію розпочали з питань про приєднання сіл. Місцеві депутати розпочали жваве обговорення. Зокрема їх цікавили економічні показники сіл, що мають намір приєднатися.
Усі, хто виступав стверджували, що не є проти приєднання, але хочуть бачити конкретні цифри, аби розуміти, на чому стоятиме новостворена ОТГ. Адже, переживають, що проблеми сіл після приєднання ляжуть на місцевий бюджет Калуша. Після обговорення та перерви, депутати таки дійшли згоди.
«Це буде одна із самодостатніх громад області. Я від цього об`єднання бачу лише переваги, зокрема збільшення надходжень, – каже Ігор Матвійчук, міський голова Калуша. – Надіюся, знайдуться і кошти на розвиток громади міста і сільських приєднаних громад. У громаді ми зможемо спільно реалізовувати більші і перспективніші проекти».
У новоствореній Калуській громаді буде близько 70 000 мешканців. За словами Матвійчука, до Калуша звернулися і села Студінка і Пійло, які теж хочуть увійти до Калуської ОТГ.
«Ми пов`язані вже давно, їх діти навчаються у Калуші, відвідують музичні школи. І їх сільські ради вже уклали з нами договори про надання послуг», – додає Матвійчук.
Нагадує, що є програма безкоштовного лікування у міській лікарні. Це дає можливість людям отримувати гідні медичні послуги. Виконавчий директор Івано-Франківского регіонального відділення Амоціаціі міст України Юрій Стефанчук говорить, що в процесі створення Калуської міської ОТГ обговорювалися всі виклики і переваги.
«Об`єднання навколо міст обласного значення базується на рівнозначному діалозі, – говорить Юрій Стефанчук. – Нині ми говоримо про розвиток територій. Найголовніше це те, що сільські жителі будуть користуватися медичними та освітніми послугами Калуша. Зокрема, міська лікарня Калуша має можливість надавати якісну медичну допомогу. Натомість міська рада отримує виклик покращення інфрастуктури сільських територій, але водночас і отримує більші можливості для розвитку та залучення інвестора. Хочу нагадати, що після приєднання, землі сільськогосподарського призначення за межами громад будуть передані ОТГ».
Село Вістова виявило бажання теж приєднатися до Калуша. Під час сесії депутати також прийняли проект рішення про добровільне приєднання села Вістова.
За словами Стефанчука, до кінця року в складі ОТГ може бути більше як два села. Після сесій у Калуші та селах, сільські голови матимуть посаду в.о. старост у виконавчому комітеті Калуської ОТГ.
“До сьогодні на Івано-Франківщині була єдина тергромада на базі міста обласного значення – Коломиї. Тепер до неї доєдналася і Калуська ОТГ, – 36 об’єднана громада на Прикарпатті, – додає Стефанчук. – Нараразі на території Калуського району вже утворені – Верхнянська громада, яка була одна із першою в області і нині показує добрі результати, Новицька і Войнилівська тергромади».
Нагадаємо, згідно із законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад», до проведення чергових місцевих виборів у разі приєднання до територіальних громад міст обласного значення вибори голів ОТГ не проводитимуть, а головою об’єднаної громади вважається міський голова міста, до територіальної громади якого відбулося приєднання. До створення цього документа долучилися і експерти Асоціації міст України.
Comments are closed.