Люди Статті

Надія Парфан – людина тижня за версією «Репортера» (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає режисерку з Івано-Франківська Надію Парфан, яка поставила в одній із найбільших котелень міста гімн «Теплокомуненерго».

За те, що створила для тепловиків та інших франківців музично-просторовий перформанс, долучила Романа Григоріва та Іллю Разумейка до написання музики, сама придумала слова і в результаті вразила всіх, хто це бачив і чув.

Гімн був створений під час роботи над фільмом про комунальників міста «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго», але не увійшов у фінальну версію стрічки. Парфан каже, ідея фільму виникла в сімейному колі. Надія, звісно, знала, що її мама працює в ІФТКЕ, а от, що вона тепер ще й співає у тамтешньому хорі, стало для доньки сюрпризом.

До теми: Любомир Гев’юк – людина тижня за версією «Репортера»

«За півстолітню історію комунального підприємства у нього з’явилася власна профспілка, футбольна команда і хоровий колектив. Репертуар у них був традиційний, народний. Але досі не було власного гімну. А мені хотілося створити гімн, який би оспівував самозречену працю комунальників, які забезпечують життєдіяльність міста, попри важкі умови роботи та перманентну кризу комунального господарства», – говорить Надія.

Під час одного з візитів до Франківська вона запросила композитора Романа Григоріва написати музику, і той одразу погодився. Разом з Іллею Разумейком вони наваяли цілу індустріальну оперу. А от зі словами вийшло складніше. Як каже Надія, вона пропонувала написати текст Юрію Андруховичу, але той відмовився.

«Виявилося, що всі пристойні поети на готову музику текст не пишуть, тому довелося самій, – говорить Парфан. – І для мене дуже цінно, що самим виконавцям сподобалося те, що вийшло. Бо коли ми до них прийшли з цією ідеєю та пропозицією, вони погодилися з довіри й поваги до нас. Для них текст був дивним, слова незвичними. Але по мірі того, як ми це все збирали, воно набуло форми, і вони, мені здається, були захоплені».

Читайте також: Спускаються з гір «Едельвейси». Автор гімну прикарпатської 10 бригади про зйомки кліпу з «Kozak System» на передовій

В рамках фестивалю «Сеанс міського сканування» на одній з найбільших котелень міста на вулиці Індустріальній хор «Теплокомуненерго» вперше виконав гімн публічно. Котельня розташована на території «Прикарпаття­обленерго», вона вражає масштабом. Має чотири теплові котли і високі стелі, є пам’яткою індустріальної архітектури ХХ століття. Цього року будівлі виповнилося 89 років.

«Приміщення високе та має хорошу акустику, – говорить Парфан. – Виникла ідея поставити там музично-просторовий перформанс, свого роду індустріальну месу чи оперу – в місці, де декорації не потрібні. Ця локація – ексклюзивна можливість перебувати нам всім тут і бачити ці всі котли, які забезпечують наше місто теплом. Усе доволі символічно».

Сам перформанс тривав до шести хвилин. Але злагодженість, віддача і талант, з яким співали тепловики, нікого не залишили байдужими. У ці моменти найменше думалося про холодні батареї восени чи відкриті вікна взимку.

Кінцевий результат сподобався і хористам. Учасник та один із засновників хору Ігор Гаврилишин каже, їхньому колективу «Чорнобривці» – понад 15 років і зі своїм фільмом вони вже здобули багато нагород.

До теми: Фільм «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» відібрано до конкурсної програми фестивалю в Кракові

«Були у Кракові – там прем’єру сприйняли дуже гарно. Ми вміємо не лише подавати тепло, а ще й співати. Гімн теж саме про це», – говорить Гаврилишин.

Музичний документальний фільм «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» днями презентують на кінофестивалі в Одесі, в прокат він вийде восени 2019 року.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.