Уже визначилися з типом вашого майбутнього дому, маєте всі необхідні дозволи та зробили проект? Можна приступати до зведення будинку вашої мрії. А починається все з пошуку виконавців.
Аби на совість
Якщо коротко, у вас є два шляхи. Звернутися у будівельну фірму – заплатити більше та отримати якісний результат. Самому найняти бригаду – зекономити гроші, але отримати додаткові турботи щодо якості виконаної роботи.
Так, у разі співпраці з серйозною компанією, яка вже будує хоча б кілька років, ви укладете договір і вам не доведеться хвилюватися, чи не відходять виконавці від проекту, чи не зникають ваші будматеріали з подвір’я, чи все буде виконано вчасно.
Натомість, найнявши бригаду, можете на деякий час забути про розмірений і спокійний робочий день – час від часу треба буде з’являтися на об’єкт і слідкувати за ходом роботи. Якщо ви замовляли проект у солідній фірмі, то там є можливість замовити його супровід. Тоді фаховий архітектор прослідкує за дотриманням усіх норм.
Для економії часу можете доручити закупівлю будівельних матеріалів бригаді або ж займіться цим самостійно. У першому випадку вартує прослідкувати, де і за якою ціною бригадир купує матеріали, взяти в нього всі чеки. Будьте уважні, якщо надто часто звучать фрази «Та то у мого знайомого…», «Та ви не переживайте…».
Значно краще, якщо ви маєте час і змогу самостійно закуповувати будматеріал, але в такому разі проконсультуйтеся у знайомого чи родича, який орієнтується у цій сфері, та, якщо можливо, візьміть його з собою на закупівлю.
І ще одне. При наймі бригади одразу поставте умову – ніякого спиртного у робочий час. Не смійтеся, це важливо.
Будьте пильні
Будматеріали – лідер «злодійського рейтингу», і якщо у вас вночі вкрали дошки, арматуру, цемент, пісок або цеглу, знайти злодія немає жодних шансів. Тому треба заздалегідь подумати над захистом матеріалів від крадіжки.
Спробуйте налагодити зв’язки з місцевими пунктами прийому металобрухту. Це допоможе в разі чого знайти крадіїв металу. Більше того, це дасть застережливий знак майбутнім злодіям.
На жаль, іноді не гребують крадіжками і самі робітники. Тож спілкуйтеся з ними більше, з самого початку поставте питання крадіжок «ребром».
В будь-якому разі після закінчення робочого дня варто ховати всі інструменти в надійному місці, не залишати їх під відкритим небом.
Щоб легко продовжити
Яким має бути фундамент, не пишемо – для кожного окремого виду будинку, залежно від проекту, є свої нюанси. Єдина порада – краще не фантазуйте, не пробуйте вносити зміни у проект…
Зазвичай фундамент закладають восени, щоб за зиму він відстоявся. А на весну нам треба бути готовими до відновлення робіт.
Усі матеріали та інструменти, які не будуть використовуватися цього року, потрібно зберігати так, щоб вони не піддавалися намоканню, гниттю чи іншому руйнуванню. Дрібний інструмент потрібно сховати під замок у металеві ящики, або вивезти на квартиру, де ви проживаєте взимку.
Пиломатеріали та колоди-кругляки укладіть штабелями на прокладки. Завдяки проміжкам, що утворюються таким чином, прискорюється висихання деревини після мокрого сезону. При цьому зверху вони повинні бути накриті будь-яким водонепроникним матеріалом. Руберойд, покрівельну плитку, шифер і т. д. треба зберігати в сараях, там же в сухому місці добре перезимують цвяхи, скло і металеві деталі. Рулонні покрівельні матеріали мають зберігатися у вертикальному положенні, а фарби та оліфа – у щільно закритій тарі. Звертайте увагу на термін та умови зберігання, вказані на етикетках.
Цемент і вапно слід зберігати на підлозі в сухих приміщеннях на висоті близько 50 сантиметрів від землі. Тут неприпустиме як пряме потрапляння води, так і висока вологість повітря. Цеглу зберігають у штабелях, оберігаючи верхні шари від снігу та вологи. Пісок, гравій, щебінь складають купами, захищають від зовнішніх забруднень, а також варто обносити їх опалубками, що рятує ці сипучі матеріали від розповзання і втрати загальної маси.
Якщо роботи завершені зведенням лише цокольного фундаменту, то із внутрішньої сторони цоколь «утеплюють» шлаком, піском, але не глиною. Глиняний замок слід робити ззовні. Верх цоколя вирівнюється цементним розчином і покривається шаром руберойду з напуском, придавлюється «гнітом». Втім, цей шар не є майбутньою гідроізоляцією, а лише елементом консервації.
Якщо в цьому сезоні вам вдалося звести стіни, то просто так залишати колодязь на зиму не варто. Потрібно звести і дах. При цьому всі щілини, віконні та дверні прорізи повинні бути забиті, що обереже горище і будинок від попадання сильного вітру, снігу, води, та й небажаних візитерів.
І, звичайно, якщо ще в цьому році ви встигнете підсипати під’їзну дорогу, завершити осушувальні та дренажні роботи, це дуже полегшить швидке відновлення будівництва.
Доброго вам початку!
Comments are closed.