Кожному господарю приємно, коли його оселя є не тільки затишною всередині, а й красивою зовні. Тож як гарно, а головне – практично облаштувати екстер’єр будинку?
Надійна імітація
Штучні матеріали, керамограніти, нині задовольнять будь-які потреби та будь-який смак. З них роблять протиморозні фасадні покриття, різновиди сходів, імітацію бруківки, дерева.
«Основний критерій фасадної плитки – морозостійкість, – говорить Мар’яна Гречаник, старший менеджер VIP-залу магазину «Центр кераміки». – Така плитка має низький коефіцієнт водопоглинання. Тому вона є дуже практичною. Але важливо при її встановленні використовувати спеціальні морозостійкі клеї, які б також не поглинали воду».
Велику плитки (30 х 60, 60 х 60, 80 х 80 см) кладуть на доріжки, маленькою (6,5 х 24 см, тобто формат звичайної цеглинки) викладають фасади. Штучні матеріали досить якісно імітують камінь – онікс, граніт, сланець, піщаник. Дуже модним нині є імітація травертіну, граніту карара.
«До керамогранітів додають речовини, які роблять їх стійкішими, – розповідає Мар’яна Гречаник. – Якщо говорити про доріжки, то натуральний камінь є уразливим до гострих жіночих каблуків, з часом він може кришитися від морозу. Натомість серед керамогранітів є матеріали з дуже високим коефіцієнтом кислотостійкості, їх використовують навіть на автосервісах, у гаражах».
Дуже важливим є процес встановлення плитки. Її мають ставити із зазором еластичності. Тож уважно треба ставитися до вибору людей, які працюватимуть у вашій оселі.
Як каже Мар’яна Гречаник, відносно недавно на ринку з’явилися імітації під дерево. З такими матеріалами нині більше працюють дизайнери.
Бруківка завжди в моді
Попри розвиток штучних матеріалів для мощення доріжок, не втрачає своєї популярності тротуарна плитка. Вона має багато переваг. Її можна встановлювати на площі будь-яких розмірів і форм. Вона не розм’якшується від спеки і не виділяє шкідливих речовин, як асфальт. Тротуар, вимощений бруківкою, не порушує водообміну зелених насаджень.
«Самою бруківкою нині нікого не здивуєш, – говорить Степан Кіра, головний спеціаліст фірми «Наш двір». – Тому важливим є ексклюзивний дизайн. Це має бути не просто сіра площа, а малюнок, квітка, орнамент, щось таке, що буде тішити око господаря кожного дня».
За словами Кіри, при виборі кольору бруківки люди переважно відштовхуються від кольору фасаду будинку чи паркана. Тобто, якщо будинок червоний, то прагнуть і червоної бруківки.
Велика перевага бруківки – легкий догляд. Відновити пошкоджену ділянку можна, лише замінивши кілька плиток. Термін служби якісної бруківки – не менше 20 років. Вона витримує близько 150 температурних циклів замерзання і розморожування.
Встановлення бруківки проходить у кілька етапів і залежить від стану ґрунту та наступних умов експлуатації (пішохідна зона чи майданчик для проїзду і паркування авто). Спершу робітники обмірюють подвір’я та складають кошторис об’єкту, тобто визначають, скільки потрібно завезти матеріалу. Нині є каталоги, де клієнт може вибрати ту чи іншу бруківку. Результат роботи сильно залежить від якості попередньої розмітки і підготовки основи під укладання. Важливо, щоби працівники правильно визначили кут нахилу бруківки та дренажі, щоб на подвір’ї не збиралася вода.
Необхідно знати кілька важливих правил експлуатації бруківки. Взимку, щоб уникнути криги, покриття треба регулярно чистити за допомогою мітли та дерев’яної лопати. Для зменшення ковзкості можна посипати піском. Якщо сніг не був вчасно прибраний, утворилася ожеледь, у жодному разі не забирайте лід за допомогою металевого скребка. Пил, дорожній бруд чи автопокришки залишають на бруківці сліди, і з часом вона має вже не такий привабливий вигляд. Тому її слід періодично мити спеціальними миючими засобами.
Благородство металу
Певно, більшість людей прагне, щоб оселя була не тільки затишною і комфортною, а й вирізнялася з-поміж інших своєю індивідуальністю. Тут завжди допоможуть ковалі.
«При оформленні фасадів будівлі завжди можна підібрати ті чи інші ковані елементи, які доповнять архітектурну особливість, підкреслять її індивідуальність, додадуть чітких пропорцій, – говорить Володимир Балагурак, власник приватного підприємства «БВВ». – Ковані вироби є популярними завдяки своєму естетичному вигляду, міцності та надійності».
Як каже Балагурак, нині люди переважно замовляють ковані решітки на вікна, ворота, паркани та хвіртки, навісні дашки, перила для сходів. Останнім часом ковку почали використовувати навіть у ландшафтному дизайні.
Простий варіант замовлення виконується за два-три дні. Складніші – від одного до трьох тижнів або й місяць. Авторські роботи, звісно, дорожчі за стандартні. Та пам’ятайте – переробляти вироби з металу ніхто не буде. Тому краще одразу точно визначити, якої саме форми будуть ті ж ворота або балясини.
Багатоповерхівкам теж не байдуже
Коли мова заходить про придбання квартири, не всі задумуються, що, крім самого будинку, важливим є облаштування території навколо нього. Велику увагу цьому приділяє будівельно-монтажна фірма «Івано-Франківськбуд», яка працює вже близько 40 років і спеціалізується на капітальному будівництві.
Як розповідає Василь Товстий, член правління компанії, свої будинки підприємство споруджує із уже вбудованими гаражами. Часом їх не вистачає для всіх охочих мешканців. Тому у мікрорайоні Пасічна фірма навіть побудувала окремо двоповерховий гараж на 50 авто, і працює над проектом багатоповерхового гаражу.
При благоустрої прибудинкової території тротуари, пішохідні доріжки викладаються тротуарною плиткою, розбиваються клумби, газони, зводяться дитячі майданчики зі встановленням малих архітектурних форм. До слова, ці майданчики фірма виготовляє у власному цеху.
Comments are closed.