Більшість іванофранківців починають ранок з кави чи чаю. А перед тим вмикають або підкручують радіо. І протягом дня з ними завжди улюблена радіохвиля, музика, новини. А як це виглядає з іншого боку ефіру – з самого ранку заряджати людей на позитив?
У команді
На нову роботу вирушаємо в п’ятницю. На радіо кажуть, що це більш-менш спокійний день. Усі спокійні та розслаблені у передчутті вихідних. Але не «Репортер». Прямий ефір – не стаття в газеті. Редактор не поправить, коректора нема, що скажеш, те люди й почують. Тому – море хвилювань.
На годиннику 6.25. Ліфт не працює, на п’ятий поверх – пішки. Може, це й добре: є нагода ще трохи заспокоїтись і зібратись з думками. Поки що у студії тихо. До ефіру – півгодини. Є час, аби випити кави та поспілкуватись з ведучою Оленкою Колотенко про особливості роботи на радіо.
«Насправді тут нічого складного, – переконує вона. – Ми працюємо як одна команда. Завжди готові підстрахувати одне одного. Нині й ти з нами. Просто говори так, аби змусити людину посміхнутися, набратися позитиву та добре розпочати день».
Ніби нічого складного. Згодом до нас приєднується сьогоднішній співведучий Роман Сорока. Однойменний птах у нього зображений на футболці – напевно, щоби хтось не переплутав. Оленка з Романом є незмінними ведучими ранкової передачі «Спросоння». Упродовж кількох років їм щодня доводиться прокидатись чи не о п’ятій ранку, аби все встигнути та підготуватись до роботи.
7.00 – гайда в ефір.
Зарядка з салатом
Невеличка студія, багато якоїсь звукової техніки, монітори, мікрофони, величезні навушники, на столі статуетки ангеликів, слоник на щастя, на стінах купа фото з автографами відомих зірок, що колись були тут. Також малюнки птахів – сорок. Звісно, одразу можна здогадатися, чиї вони. Окремо на стіні – іграшкова голова свинки, діджеї сміються, що то мисливський трофей. Одним словом, усе дуже позитивно та прикольно.
Якщо можна так сказати, то трішки серйозності додає веб-камера, що висить на куті. Адже «Спросоння» не лише слухають, але й бачать в он-лайні. Все. Екскурс закінчено. Прямий ефір.
«Доброго ранку, шановні панове, – оголошує Оленка у мікрофон. – Сьогодні чудовий день, бо це останній день робочого тижня. Попереду вихідні, тож – позитивного та бадьорого ранку. Сьогодні у «Спросонні» є невеличкі зміни: замість двох ведучих, хороший настрій та позитив вам даруватимуть аж троє».
Шалено калатає серце, руки трясуться – це ж перший прямий ефір в житті.
«Все буде добре, – підбадьорює Роман Сорока. – Просто говори все, що думаєш, і від душі. Тоді всі – і ти, і люди – будуть кайфувати».
Отже, відчитали прогноз погоди, дали кілька порад, як робити ранкову зарядку. До речі, тут її роблять не лише на словах, бо у студії є спеціальний турнік. Далі – «Спросонівський сніданок». Готували «Салат краси». Нарізали фрукти та горіхи, заправили медом. Смачно, солодко, а головне – корисно.
У діджеїв є короткі перерви, десь по 10-15 хвилин у студії працюють вони, потім стільки ж звучить музика. Оленка Колотенко слідкує за світовими чартами та закидає найпопулярніші з них у плей-ліст. Під час музичної перерви – наступна чашка кави.
Не помічаєш, як минає дві години. У студії вже не так страшно сидіти, але говорити… Все ще стоїть якийсь комок в горлі. І хочеться просто сидіти і слухати своїх нових колег. Кайфувати від такого, можна сказати 3D ефекту. Якщо раніше ти їх чув лише по радіо та захоплювався, то зараз бачачи все в реалі – бракує слів…
А знаєте, коли враження досягли апогею? Уявіть собі: прямий ефір, Оленка говорить у мікрофон щось, як завжди, дотепне та позитивне. При цьому однією рукою шукає новинки в неті, іншою набирає якусь надважливу есемеску. Оце вже вищий пілотаж, скажу я вам!
Лиш не матюкатися
Все ж таки люди, які ведуть ранкові шоу, – непрості. У них дуже важлива місія – налаштовувати людей на добрий настрій, мало того, аби він протримався цілий день і аж до наступного ранку – наступної дози позитиву.
«Коли ми в ефірі, то ніколи не думаємо про себе, – розказує Колотенко. – Бувають різні ситуації у житті, вони можуть викликати у людей різний настрій. Але ми мусимо робити і говорити так, аби слухач хоч на мить забув про свої негаразди. Ми даємо людині стимул, аби вона встала з ліжка, зробила зарядку та посміхнулась».
Ближче до 9.00 у студію заходить директор – Володимир Фомін. Він теж сміється з переляку діджея-початківця, та каже, що можна говорити все, тільки без матюків. Що ж, із цим впорались. Не матюкались.
Далі наступне випробовування – рубрика «Ранкова пташка». Гостями були хлопці з івано-франківського гурту «4 фронт», які прийшли поділитися своєю новою композицією. Цікаве, невимушене та легке спілкування. Може, ще й через те, що один із них, Павло Долик, також ведучий програми на «Західному Полюсі», яка називається «Є контакт». До речі, він майбутній медик. Цікаво, що серед працівників радіо є люди різних професій, але всіх об’єднує улюблена робота на FM-хвилях.
Також щодня «Західний полюс» перегукується з тернопільським «УХ-радіо» та чернівецьким «Блиск-радіо». Ось так, в одну мить, можна дізнатися, яка погода в цих містах та що там цікавого відбувається саме зараз.
«Файне місто Тернопіль» щиро привітало «Репортер» із першим радійним робочим днем. Що ж, можливо, колись спробую ще. А поки що треба таки працювати над дикцією. І ви спробуйте: багато читайте вголос, з горіхами у роті чи з олівчиком. І найголовніше – не втрачайте позитиву, посміхайтеся, радійте життю та щодня зауважуйте, що світить сонце. Завжди переконуйте себе та оточуючих, що, незважаючи на проблеми, над нами – добре, світле сонечко. Як кожного ранку це роблять тут, на найтеплішому полюсі планети – Західному.
Comments are closed.