Кожен, хто має справу з будівництвом чи реконструкцією власного житла, доходить до проблеми вибору покрівлі для свого дому. Кілька порад про вибір та встановлення даху «Репортер» отримав у фахівців.
Класикою жанру, як і колись, залишається керамічна черепиця. Нині вона має велике багатство форм і кольорів, що дозволяє задовольнити будь-який смак.
«Особливе місце на ринку дахових покрівель займає так звана глазурована черепиця, – розповідає Микола Зварич, директор фірми «Рексбуд», єдиного офіційного представника австрійської компанії «Tondach» на Прикарпатті. – З її появою почалася нова епоха в оформленні дахів. Вона стала досить популярною серед споживачів».
Глазур – це особливе скловидне покриття, яке наноситься на черепицю перед випалюванням, а у процесі температурної обробки твердіє та закріплюється на поверхні черепичної плитки. Зовні воно схоже на кахлі.
У цієї черепиці підвищена стійкість до зовнішніх впливів. Вона не поросте мохом, а також має добру водостійкість – глазур «запечатує» пори кераміки, не дозволяючи проникати волозі. Гарантія на таку покрівлю – 50 років, а фактичний час служби – 150 років.
Ще одна перевага керамічної черепиці – зручність в обслуговуванні. Якщо пошкодилась частина покрівлі, її можна легко замінити без потреби розбирати її повністю.
З огляду на питання ціни лідерами на ринку все ж залишаються два види – металочерепиця та бітумна покрівля. Якщо форма даху оселі дуже складна, то оптимально стелити м’яку або, як її ще називають, бітумну черепицю. Це невеликі пласкі листи різноманітних форм із фігурними вирізами. Виготовляють такий матеріал із склополотна чи органічної целюлози, просочених бітумом. Зовні він покритий базальтовою або мінеральною крихтою.
Попри свою зручність та універсальність, бітумна черепиця має кілька мінусів. Наприклад, цей матеріал не дуже стійкий до нагрівання, механічних пошкоджень, до руйнівної дії ультрафіолету.
«Дах має служити не один рік, тож його встановлення – це серйозне капіталовкладення, – говорить Петро Мельниченко, директор фірми «Стріха». – Як на мене, оптимальним варіантом буде шведська металочерепиця. Тамтешні виробники дійшли до такої якості, що далі вдосконалювати фактично немає сенсу. Цей матеріал має найкращу оцинковку, фарбове покриття, а ще – найбільшу товщину».
Мельниченко рекомендує уважно ставитися до питання монтажу. Найкращий метод знайти добрих майстрів – це розпитувати знайомих, адже рекомендація задоволеного клієнта – найкраща реклама. Якщо знайомі чи родичі не допомогли інформацією, то можна взяти у фірми перелік зданих об’єктів і поїхати на місце, розпитати в тамтешніх мешканців, чи задоволені вони роботою.
«Найвигідніше буде надати перевагу фірмам, які самі реалізують покрівельні матеріали та виконують монтажні роботи, – говорить Петро Мельниченко. – Тоді споживач не стикнеться з ситуацією, коли дві фірми «спихатимуть» одна на одну відповідальність за проблеми, що можуть виникнути у процесі експлуатації».
Comments are closed.