Соціум

Дизайнери зі всього світу вчилися ткати гуцульські ліжники та грати на трембіті (ФОТО. ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Днями група з 12 міжнародних дизайнерів та журналістів відвідала п’ять унікальних центрів народного промислу: Яворів, Косів, Буковець, Коломию та Гавареччину.

Експедицію під назвою «Земля надихає» ініціювала архітекторка Вікторієя Якуша за підтримки Українського культурного фонду. Дизайнери побували на Гаварецькому хуторі , в Коломиї, Косові, а також в селах Буковець та Яворів.

«Моя місія – позначити Україну на світовій мапі дизайну, – каже  Вікторія Якуша. – У нас багато талановитих людей, що володіють унікальними знаннями та досвідом, за яким варто приїхати і повчитися, навіть за тисячі кілометрів.  У своїй колекції живого українського дизайну FAINA я надихалась саме нашою культурою, багатими традиціями і природою. Сучасний український дизайн поступово завойовує популярність у світі саме через свою автентичність і щирість».

Дизайнери з Великобританії, США, Франції, Данії, Фінляндії, а також міжнародні оглядачі з Бельгії, Німеччини, Швейцарії, Іспанії та Чехії мали чудову нагоду навчитися тонкощам виготовлення чорнодимленої кераміки та гуцульських килимів-ліжників, пізнати секрети косівського бондарства та гончарства та власноруч зіграти на найдовшому у світі музичному інструменті – трембіті.

Досліджувала культурну спадщину сучасного українського дизайну група «першовідкривачів»: Джеймс Шоу (Лондон, Великобританія), Крістен де ла Вальє (Париж, Франція), Ені Лі Паркер (Нью-Йорк, США), Люк Істоп (Кент, Великобританія), Рита Лейн (Копенгаген, Данія), Улла Коскінен (Гельсінки, Фінляндія) та інші.

 «Ремісничі техніки, які ми побачили тут в Україні, є дійсно унікальними, і не тільки через свої прикладні та художні особливості. Річ у тім, що ці знання є закритими для усіх інших, окрім сімейного кола майстрів. Таким чином, протягом десятиліть технології та художнє оформлення капсулюється в одному місці і стає рисою окремого артизанального мистецтва», – говорить Улла Коскінен.

«Я погодився поїхати в Україну, оскільки активно досліджую гончартсво з усього світу. Що дуже примітно саме для українського ремісництва – усе виготовляється одними руками. До прикладу, чорнодимлена кераміка: майстер йде у ліс, копає глину, ліпить виріб, випікає його у свої печі, а потім самостійно збуває. Це приголомшливо, такого у Британії я не бачив», – додав Люк Істоп.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.