Освітлення в домі чи офісі є доволі важливим. Якісне світло не втомлює очі ввечері та ще й естетично доповнює інтер’єр. Але як не помилитися у виборі люстри чи бра?
Купуйте європейське
Нині світильники виготовляють з металу, скла, дерева, пластмаси, тканини, лози, рисового паперу. Є навіть системи, які реагують на присутність людини в приміщенні чи на рух.
«У моді, як і кілька років тому, залишаються світильники, виготовлені у класичному стилі, — розповідає Віктор Прусак, менеджер магазину «Ексклюзив». — На першому місці безперечно люстри з кришталю виробництва Чехії, Австрії, є дорогі бренди з Італії. Крім них, попитом користуються класичні латунні люстри з Польщі, Бельгії. Що стосується хай-теку, то такі світильники мають малий попит, бо їх беруть здебільшого для кухні, адже малохто нині робить ремонт усієї оселі у такому стилі».
Віктор Прусак радить не економити на світильниках. Чимало продавців у магазинах пропонують людям світильники з Китаю чи Тайваню, говорячи, що «то вже не той Китай, який був колись».
«Звісно, у Китаї роблять хорошу продукцію, але лише для Європи та США. До України вона не доходить, — каже Віктор. — Те саме стосується і Тайваню. Не варто вірити тим, хто каже, що тайванське краще від китайського».
За словами фахівця, кожен добротний світильник повинен мати паспорт якості зі штрихкодом. Також можна попросити в магазині каталог продукції цього виробника, де є ця модель та вироби цієї ж серії. «Якщо в китайського світильника розбився плафон, ви ніде не знайдете його окремо, щоб замінити, — говорить менеджер. — І навпаки, до чеського, польського чи бельгійського світильника запросто можна замовити найменший кришталик».
Бережемо енергію
Все більш популярними в Україні стають енергозберігаючі лампочки. Їх є більше 100 видів, форми — найрізноманітніші, тож таку лампу можна підібрати до будь-якого світильника.
«Кажуть, ці лампочки є шкідливими, але можу запевнити, що це неправда. Ніяких випарів ртуті вони не дають, — каже Ігор Калин, керівник мережі магазинів «Електростиль». — Такі лампи вп’ятеро економніші за звичайні. До того ж, період їхньої роботи доходить до 10 тис. годин. Також зовсім недавно на ринку з’явилися світлодіодні лампочки — вони ще економніші, мають ще більший термін роботи, але поки що коштують надто дорого для пересічного споживача».
Енергозберігаючі лампи мають три види світла: голубувато-білий, білий (ці два види підходять для офісних приміщень) та жовтуватий (для дому). На кожну таку лампу виробник повинен давати гарантію. Єдине «але» — якщо термін служби такої лампи менше півроку, вона не окупить свою ціну.
Стильне світло
Оригінальним та практичним буде поєднати системи освітлення з натяжною стелею. Зараз такі стелі вже не є розкішшю, бо коштують дешевше, ніж кілька років тому. Стелю та освітлення до неї встановлюють спеціалісти фірми «Mirror-zahid».
«Є багато різновидів натяжних стель — матові, глянцеві, кліпсові (безшовне з’єднання), стеля з фотодруком, — розповідає гендиректор «Mirror-zahid» Віталій Тацакович. — Разом з ними ми встановлюємо світлові системи «Зоряне небо», а також світильники Swarovski, коли направлене світло потрапляє на кристал і дуже живописно розсіюється по стелі».
Натяжні стелі є досить довговічними — 12 років гарантії. На світлові системи до них гарантійні терміни є від двох років і більше.
Спеціалісти радять займатися підбором світильників ще перед ремонтом. «Довговічність цих товарів залежить від двох чинників: якості виробництва та перепадів напруги в мережі, — говорить Ігор Калин. — Крім самої люстри, добре встановити нові розетки, вимикачі та оновити стару проводку. Незайвим також буде поставити стабілізатор напруги — кваліфікований електрик має порахувати, скільки сумарно споживає ваша оселя. Щоправда, для стабілізатора в домі необхідно виділити окреме місце».
Тож обирайте освітлення уважно, щоби воно приносило лише задоволення.
До теми
Світ престижу
Технології освітлення нині допомагають людям не лише в оселях, але й використовуються для підсвітки зовнішньої реклами та вивісок.
«Підсвітка є дуже важливою. У вечірній час вивіски без підсвітлення є менш помітними та привабливими, — говорить Ігор Шкляр, директор фірми «Реклама-центр». — З допомогою світлових рішень ми покращуємо зовнішній вигляд нашого міста ввечері. Це теж важливо».
Спеціалісти фірми «Реклама-центр» встановлюють неонову та світлодіодну підсвітку. Сучасні технології дозволяють створювати різні ефекти — наприклад, плавну зміну кольору, мигання, інші ефекти. Це робить вивіски помітнішими, престижними, виділяє їх з-поміж інших.
Comments are closed.