Деякі молоді люди нині фактично живуть у навушниках. Але далеко не всі знають про їхню шкідливість для здоров’я. У чому ж проблема? Сурдолог обласної клінічної лікарні Віра Кравець неодноразово мала справу з пацієнтами, які втрачали слух через гучний звук. Лікар розповідає, що до неї частенько приходять зі скаргами на дзвін у вухах, який виникає після користування навушниками.
«Цей дзвін є ознакою ураження внутрішнього вуха, так званої баротравми, – говорить лікар. – А виникнути баротравма може від різкого гучного звуку, або ж від постійного напруження слуху. Ризиковано слухати музику постійно, систематично – навіть якщо не дуже голосно».
Також небезпечним є гучний звук слухового динаміка під час телефонних розмов. Аби уникнути небажаних наслідків, сурдолог радить використовувати гучномовець. А найкраще мати накладні навушники, що закривають вуха повністю. Адже, чим менші навушники, тим ближче джерело звуку до барабанної перетинки, а отже більше навантаження на неї. Але не забувайте, що нормальним рівнем звуку (шуму) вважається 20-30 децибел, а максимально допустима норма – 80 децибел.
Як пояснює Віра Кравець, серед ознак баротравми: різке оглушення, постійний шум у вухах, рідше – свербіння. Якщо таке турбує, спеціалісти радять звертатися до лікаря одразу, без зволікань. І не використовувати при цьому жодних препаратів чи вушних крапель.
І наостанок. А може не варто відгороджуватися від світу навуш-никами? Цілком ймовірно, щось важливе можна не почути. Наприклад, автомобільний клаксон…
Comments are closed.