Соціум

Такий різний Інтернет

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Як кажуть спеціалісти, нині у Івано-Франківську є, мабуть, найбільша в Україні конкуренція серед інтернет-операторів. «Репортер» вирішив дізнатися, який же вибір мають прикарпатці, охочі зробити свої домівки частиною всесвітньої павутини.

Критерії підбору

Перед тим, як вибрати, який же провайдер підключить вас до Інтернету, варто визначитися, для чого він потрібен:

• для перегляду сайтів, відправки/прийому електронної пошти – достатньо буде швид-кості 512-1024 Кбіт/с і тарифу з лімітованим трафіком;
• скачування невеликих файлів, користування програмою Skype чи аналогами, браузерні онлайн-ігри – підійде безлімітний тариф зі швидкістю 512-1024 Кбіт/с;
• часте скачування файлів, перегляд фільмів онлайн, повноцінні ігри через Інтернет – для більшого комфорту бажано мати швидкість з’єднання більше, ніж 1 Мбіт/с. Максималізм теж необов’язковий, цілком достатньо буде 3-6 Мбіт/с.
• постійне скачування/роздача файлів, підтримка/адміністрування сайтів, інших ресурсів – 5 і більше Мбіт/с.

Коли визначилися з необхідним тарифом, треба зважити, яка технологія підключення буде для вас найоптимальнішою та найменш витратною. Про технології розповімо трохи докладніше.

Таємниче слово Wi-Fi

Якщо кілька років тому ринком інтернет-провайдерів були виключно міста, то нині до всесвітньої павутини активно підключаються і мешканці сіл. Говорити про проведення у села мережевих кабелів все одно ще зарано, але, незважаючи на це, є можливість вибирати між різними варіантами підключень. Варто сказати, вибір доволі непоганий.

«Хорошим варіантом для сільської місцевості є підключення через Wi-Fi1, – розповідає Сергій Кучерак, генеральний директор ТзОВ «БІП» (інтер-нет-провайдер IFR@NET). – Наші працівники встановлюють в будинку аксеспоінт, тобто повний абонентський комплект, і клієнт отримує абсолютно захищене підключення. Ми вже є у Тисменицькому, Тлумацькому і Снятинському районах».

Wi-Fi створили у 1991 році. Одразу зазначимо для тих, хто хвилюється, чи не шкідливі бездротові мережі для здоров’я – випромінювання від Wi-Fi пристроїв у момент передачі даних у 100 разів менший, ніж у мобільного телефону.

Такий вид з’єднання може забезпечити швидкість від 128 Кбіт/с до 1 Мбіт/с. З такою швид-кістю можна використовувати Інтернет як з робочою метою, так і для розваг, закачувати фільми та музику. Сітку можна розвер-нути без прокладки кабелю, що дозволяє зменшити вартість розгортання чи розширення мережі.

За словами Сергія Кучерака, попит на Wi-Fi залишається стабільним. Кожного дня працівники IFR@NET підключають двох-трьох нових абонентів. У селах Інтернетом користується переважно молодь, але часом мережу до свого дому проводять навіть літні люди, переважно з метою спілкування з родичами, які живуть за кордоном.

Швидко і без дротів

Спеціалісти кажуть, що на ринку комп’ютерної техніки все більшим попитом користуються ноутбуки. Це одна з причин того, що все популярнішим стає 3G Інтернет. Це новітня технологія, яка дозволяє отримати швидкість 3,6 Мбіт/с. «Аби підключитися, потрібно лише вибрати оператора, тариф та модем, — розповідає Іван Дубовицький, менеджер магазину «Зона 3G». — Ми працюємо як в Івано-Франківську, так і по усій області».

Безпровідний швидкісний Інтернет має кілька переваг. Перш за все — це мобільність, виходити в мережу можна з будь-якого місця, де є мобільне покриття. Підключення відбувається за один день незалежно від місця проживання абонента. Якщо з комп’ютером трапилися неполадки, то власник USB-модему може вийти в Інтернет, підключившись до будь-якого іншого комп’ютера.

За словами Дубовицького, з кожним днем конкуренція між операторами стає все жорсткішою. Тому цей вид підключення розвивається доволі динамічно — кількість абонентів збільшується, розширюється і зона покриття, знижуються тарифи операторів. Так, нині 3G модем можна придбати навіть за 1 грн., та підключити безлімітний Інтернет з абонплатою до 60 грн.

Виручить телефон

Не секрет, що основними місцями, де працюють оператори кабельного Інтернету, є багатоповерхівки. Нині вони неохоче проводять свої мережі у приватний сектор, бо це просто невигідно.

Тут на допомогу приходить звичайний стаціонарний телефон та технологія ADSL2. Для того, щоб провести Інтернет через телефон, треба придбати ADSL-модем. «Робота в Інтернеті не відображається на телефонному зв’язку, лінія буде вільною, – каже Віктор Кахнич, заступник директора з техніч-них питань «ІФ-Інфоком». – Таке підключення забезпечить швидкість від 256 Кбіт/с до 24 Мбіт/с».

Наразі 24 Мб/с – верхня межа для ADSL-Інтернету. Більша швидкість стане можливою, якщо кардинально зміниться технологія. До слова, нещодавно оператори «телефонного» Інтер-нету знизили тарифи – користуватися мережею нині можна вже за 24 грн. на місяць.

Сотню замовляли?

На початку статті ми недарма згадали про конкуренцію. На Прикарпатті поряд з місцевими інтернет-операторами активно працюють компанії всеукраїнського масштабу. Першим з них став «Фрінет».

Як розповів «Репортеру» директор Івано-Франківської філії «Фрінету» Василь Герега, мешканцям обласного центру пропонується найсучасніша технологія FTTB, підключення абонента волоконно-оптичним кабелем на швидкості до 100 Мбіт/с. Нині у це важко повірити, адже ще кілька років тому такі підключення вважали чимось фантастичним. До того ж, клієнту організовують симетричний канал (однаково висока швидкість на прийом та передачі даних).

Абонент «Фрінету» отримує 68 каналів цифрового телебачення IPTV, 12 радіостанцій, ресурси локальної мережі на максимальній швидкості доступу.

І наостанок

Навіть, якщо ви «залізно» впевнені, що саме вам потрібно, незайвим буде поспілкуватися на тему Інтернету з друзями, знайомими, сусідами. Так можна дізнатися про особливості кожного з провайдерів. Часом, розповіді абонентів дещо відрізняються від того, що кажуть спеціалісти фірми-оператора.

І не поспішайте. Адже Інтернет має стати вам помічником та вікном у світ, а не проблемою та причиною, щоб щотижня дзвонити у службу підтримки клієнтів з запитанням, чому знову немає підключення.


1 Wi-Fi (Wireless Fidelity) – англ., безпровідна точність.
2 ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line) – англ., асиметрична цифрова абонентська лінія.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.