Коли поєднати гарний концерт з допомогою тим, хто потребує, вийде ідеальний вечір. Таку концепцію майже рік тому втілили у Франківську – у благодійному проєкті «На шапку». З 20 червня розпочинається вже другий сезон: планують знову розважати й допомагати.
Ідея з безкоштовними концертами, на яких люди кидають свої пожертви у капелюх, виникла в Києві. Його започаткували радіоведуча та співачка Соня Сотник, фонд «Свої» і Radio Rocks. У столиці гроші збирають у фонд «Свої», який далі сам допомагає тим, хто потребує. Відвідала такий концерт і франківська волонтерка, голова ГО «Громадська ініціатива Галичини» Леся Качурова, ідея їй одразу сподобалася. Повернувшись додому, Качурова разом з волонтеркою, музиканткою Людмилою Лінник організували «На шапку» і у Франківську, пише “Репортер“.
«Цей формат успішний, по-перше, тому що вільний – ніхто не дивиться, хто скільки кидає. Як нема можливості заплатити за концерт, це нічого. Хтось жертвував 1 грн, а хтось 500 чи 1000, – говорить Леся Качурова. – По-друге, благодійні концерти влаштовують переважно разово. А такого, щоб вони відбувалися постійно, не було».
Читайте: Впертий Назар. Як хлопець з Галицького району стає на ноги після ДТП (ФОТО, ВІДЕО)
За минулий сезон організували чотири концерти, на яких виступали франківські виконавці: Quattro Codre, «КораЛЛі», «Сова», «Пенсія», Familia Perkalaba, Dub Ro, Галина Баранкевич і Оксана Романюк. Загалом зібрали понад 21000 грн. Витратили на допомогу онкогематологічному відділенню обласної дитячої лікарні.
«Лікарі з відділення кажуть нам, що треба придбати. Ми купували ліки та голки для біопсії кісткового мозку, – розповідає Качурова. – Ми не збираємо таких великих сум, щоб давати персонально якійсь дитині на лікування. Конкретно дитині краще робити разову акцію з якимись багатьма подіями – як, наприклад, для Станіслава Фармуги за день зібрали понад 40 тисяч».
Минулого сезону концерти відбувалися на терасі гриль-бару Grand America, що на Чорновола. Нині проект переїхав до палацу Потоцьких.
Читайте: Лінник, Качурова, Стецик, Федорків – люди року за версією «Репортера»
«Grand America розташована серед житлових будинків і, хоч музика не була надто голосною, до нас постійно викликали поліцію. Ми розпочинали о 19:00 і вже через п’ять хвилин приїжджали поліцейські. Вони вже знали, що буде концерт, бо ми попередньо подавали попередження, але мусили їхати на виклик», – каже Леся Качурова.
Тепер, завдяки новій локації, де є більше місця, можна розширити програму вечора. Волонтерки хочуть організувати для дітей майстер-класи з рукоділля, щоб батьки могли приводити малих на концерти, а ті не нудьгували.
Цього сезону планують провести десь сім концертів, головне, щоб не підвела погода, бо все ж на вулиці. Перший буде 20 червня, а потім – що два тижні. Першого вечора гостей розважатимуть Quattro Corde, IZI band і діти з колективу сучасного танцю Dream Dance. Останні самі виявили ініціативу. Проблем з музикантами немає взагалі – усі погоджуються взяти участь у проекті на благодійній основі. Не просять оплати і за приміщення – ні в Grand America, ні в палаці Потоцьких. Грошей коштує лише музичне обладнання.
Читайте: Христинині мрії. Дівчина з кришталевою хворобою з Долини хоче нормально ходити (ФОТО, ВІДЕО)
За словами Лесі Качурової, на концерти приходило від 50 до 100 людей, цього сезону очікують більше.
«Кількість глядачів залежала від гуртів, погоди, інших подій у місті. Приходять усі вікові категорії, найменшій слухачці був рік, – посміхається Качурова. – На жаль, не так багато людей знали про концерти, ми не встигали їх широко анонсувати. Зате були такі, хто ходив просто на все. Коли не було часу залишатися на захід, приходили на 10-15 хвилин, кидали гроші в капелюх і йшли. Бувало, відвідувачі бару, які не знали про цю акцію раніше, долучалися до неї».
Як каже волонтерка, концерти «На шапку» планували як місце, де зароджуватимуться ідеї, де люди спілкуватимуться і придумуватимуть щось нове. З новими проєктами Леся Качурова і Людмила Лінник допоможуть, підтримають і самі візьмуть участь. Головне – щоб на добро.
Comments are closed.