Соціум

Без жодних вигод

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього разу до «Репортера» звернулися мешканці Дудаєва, 45. Уже кілька років люди (35 сімей) не можуть нормально жити у своїх оселях, оскільки там немає ані опалення, ані газу, ані нормальної електроенергії – жодних вигод. Бо остання послуга в них є, втім надається вона за промисловим тарифом, і час від часу електрика просто зникає. Як поскаржилася мешканка квартири № 9 Лілія Нога, наразі вона мусить проживати у батьків. Бо у своєму помешканні немає вигод. То що з цим будинком і чому так сталося, з’ясовував «Репортер».

Історія будинку

Як розповідає заступник начальника міського управління ЖКГ Михайло Вінтоняк, 5 жовтня 1999 року вище професійно-технічне училище (ВПТУ) № 3 уклало договір щодо переобладнання гуртожитку, який їм належав, під житловий будинок. Цю роботу виконувало міське управляння ЖКГ, яке, як запевняє Вінтоняк, зробило усю відповідну роботу, провівши туди як електроенергію, так і теплопостачання. Єдине, чого не провели – це газ. Бо підведення газової труби до будинку коштує 400 тис. грн. Відтак, планувалося підвести електролінії для плит.

Однак, провівши всі мережі, УЖКГ їх не запустило. Тому що, як розповідає Михайло Вінтоняк, будинок документально належав ВПТУ № 3, тож його треба було передати у власність територіальної громади міста. А щоб це зробити, необхідно отримати дозвіл від Міністерства освіти та науки. Натомість, із цим чи то з вини міністерства, чи то з вини ВПТУ № 3 довгий час не складалося. Тож проблема затяглася.

Промисловий тариф

За цей час люди встигли собі до будинку протягнути електролінію (від сусіднього ВПТУ № 3). Слід наголосити: училище користується промисловим тарифом, тож люди, які використовують ці лінії, мусять сплачувати за електроенергію в кілька разів більше. Є й інша проблема: оскільки лінія є тільки одна, то трапляється чимало збоїв електроенергії. Бо, як розповіла Лілія Нога, людям доводиться вибирати – чи ввімкнути чайник, чи маленьку електроплитку.

Однак люди не розчарувалися. Вони почали готувати документи на встановлення індивідуального електричного опалення. Проте з’ясувалося, що мережі до цього не готові. «РЕМ категорично відмовився давати їм дозволи на опалення, – розповідає Михайло Вінтоняк. – Бо там треба міняти цілу підстанцію (трансформатор), яка є досить дорогою. Тоді люди кинулися за газовим опаленням, а це, як з’ясувалося, теж недешево».

Вирішення проблеми

За словами Михайла Вінтоняка, не так давно із цього питання відбулася нарада в Зіновія Фітеля, першого заступника міського голови. «Фітель зобов’язав Петра Косюка (начальника УЖКГ – ред.) надати кошти на проведення газової труби до будинку. Тож ми зараз включимо в титул і проведемо трубу за свій кошт, а далі кожен мешканець проведе собі газ до квартири».

Окрім цього, каже Вінтоняк, рішенням виконкому вже надані дозволи на встановлення індивідуального (газового) опалення. «Мене зобов’язали до 15 лютого виготовити проект документів, – зауважує заступник начальник міського УЖКГ. – Далі протягуємо трубу і все. Думаю, що в березні ми запустимо цей будинок». Вінтоняк наголошує: коштуватиме це місту немало.

Юрій Соловей:

Така ситуація, з якою зіштовхнулися люди, є неприпустимою. Адже вони стали заручниками непорозумінь між комунальними структурами. Насправді для кожного пересіч-ного мешканця при вирішенні таких питань має бути чітка система взаємодії між комунальними установами міста. А такі проблеми мають вирішуватися упродовж кількох днів, а не, як у цьому випадку, років.

Нагадаємо, що рубрика виходить за сприяння «Громадського форуму» та Юрія Солов’я

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.