Навчитися давньому гуцульському танцю «Решето» можна онлайн не виходячи з дому
У мережі з’явилося відео із записом давнього гуцульського танцю «Решето». Відтворюють танцювальні рухи учасники гурту «Запальні гуцули» із села Віпче Верховинського району, що на Івано-Франківщині.
Це відео – 7-хвилинний онлайн майстер-клас зі справжніх гуцульських танців. Це безпрецедентна можливість вивчити давній танець до деталей.
За науковими даними буковинські гуцули перший раз затанцювали танець «Решето» в села Річки в 1921 році. На назву цього танцю вплинули елементи хореографічної конструкції, тобто кроки та фігури, які імітують сіяння решетом.
Традиційний гуцульський танець "Решето" | Ніч традиційного танцю
Готуючи Ніч традиційного танцю, командою проекту ми відправились в експедицію аби зафільмувати для вас майстер-клас зі справжніх гуцульських танців. Тож, маєте безпрецедентну можливість!Танець “Решето”с. Віпче, Верховинський р-н, Івано-Франківська областьХронологічні дані вказують, що танець решето перенесений на Гуцульщину з околиць Коломиї, а також з Буковини. На основі тверджень Юри Гарасим’юка з Прокурави дізнаємося, що буковинські гуцули перший раз затанцювали решето в с.Річки в 1921 р. Цей танець на Гуцульщині не має єдиної назви. Найбільш розповсюдженою є назва решето, яку зустрічаємо в селах східної та центральної Гуцульщини. На назву цього танцю вплинули елементи хореографічної конструкції, тобто кроки та фігури, які імітують сіяння решетом. *Спеціально до Ночі танців гурт із села Віпче приїде до Києва, аби представити запальні, колоритні танці Гуцульщини. Варто не проґавити!*Уривок опису танцю з книги Романа Гарасимчука “Народні танці українців Карпат. Книга 1. Гуцульські танці”Оператор: Владимир Хоменко (Volodymyr Khomenko)Монтаж: Сергій КірєєвПодію реалізують Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum) спільно з культурно-мистецьким проектом Рись / Rysʹ за підтримки Український культурний фонд
Posted by Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum) on 2019 m. gegužės 22 d., trečiadienis
Оприлюднив відео на своїй офіційній сторінці у Facebook Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара». Відео зняли у травневій експедиції до села Віпче, принагідно до проекту «Ніч традиційного танцю».
Гурт із села Віпче стане гостем цієї події у Києві 25 травня та представить запальні, колоритні танці Гуцульщини.
Ніч традиційного танцю – це найбільша в році подія, де поціновувачі живої музики, танців, та музиканти з різних частин України збираються разом, щоби прожити найдовшу і найяскравішу танцювальну травневу ніч. Це 8 годин живої музики, 8 автентичних та вторинних українських гуртів, що грають давні скрипкові традиції.
Проект реалізують Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum) та культурно-мистецький проект Рись / Rysʹ за підтримки Український культурний фонд.
Comments are closed.