В житті кожної людини іноді трапляються випадки, коли потрібно накопичити деяку суму, щоб придбати житло чи автомобіль або повернути борги. Не має значення, насправді, на що, та важливо зосередитися на цьому і скласти план дій, наприклад, відкрити депозити в доларах у надійному банку, а через певний термін зняти заощадження.
Зазначимо, що помилково ставити себе у жорсткі рамки задля накопичення коштів.
Будьте реалістами та цінуйте життя, яке триває. То ж плануйте заощадження таким чином, щоб витрачатися на приємні дрібнички, забезпечити себе якісним харчуванням та витратами на інші важливі речі.
Ваші можливості
Завжди концентруйтеся на можливостях, а не на позбавленнях чи втратах. Це буди мотивувати як. Також не лишайте себе приємних бонусів, наприклад купівлі смачних цукерок або походу до ресторану, тощо. Тільки робіть це раз на місяць або рідше/частіше в залежності від ваших можливостей та необхідної суми накопичення і строку.
Отже, чотири простих правила швидкого накопичення коштів:
- Порахуйте всі свої витрати за місяць. Виділіть найбільш пріоритетні саме для вас (їжа, комунальні, ліки, тощо) та ті, що можна мінімізувати не втративши звичну якість життя. Наприклад, купувати продукти і готувати дома аніж щовечора відвідувати ресторан чи замовляти їжу на дім. Тим паче, готувати дома це цікаво, для вас можливо буде новим досвідом. Готуйте гуртом із родиною — це покращить стосунки. Отже, деякі позбавлення можуть піти на користь.
- Порахуйте скільки коштів вам потрібно для реалізації вашої мрії та строки. Змоделюйте кілька варіантів: відкладати до 10% від доходу та накочувати рік, чи заощаджувати до 30% і накопичити менш, як за півроку.
- Порахуйте всі ваші доходи за місяць та визначтеся, скільки відсотків від цієї суми ви реально можете відкладати (тільки без жертв, “зуби на полицю” класти не треба).
Якщо те, що ви отримали не задовольняє вас, спробуйте наступні можливості:
- Зіставте статтю витрат та доходів і ви побачити, скільки реально ви можете відкласти та за який строк накопичити.
- Знайти додатковий заробіток. Це може бути як робота онлайн, так і офлайн. Визначтеся, скільки вільного часу для додаткової роботи у вас є, скільки реально при такій зайнятості ви зможете заробити (пам’ятайте про здоров’я).
- Поговорити з керівником щодо збільшення зарплатні.
- Відкрити депозит у банку. Оберіть програму накопичення, яка вас влаштовує та безпечно збільшуйте свої кошти.
- Придбати цінні метали або папери і заробляти на коливаннях їх вартості.
Насправді, можливостей знайти гроші дуже багато. Звичайно, не всі ідеальні, але шукайте те, що підходить саме вам.
Comments are closed.