Соціум

Екологічні гроші Галича: на що тратять мільйони?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Бурштинська ТЕС є найбільшим платником екологічного податку на Прикарпатті. За рік компанія сплачує понад 300 мільйонів гривень. 55% із них залишаються на місцевому рівні. Непоганий фінансовий ресурс для вирішення складних екологічних проблем, правда? Ці кошти у Галицькому районі невпинно та активно використовують, однак до охорони довкілля ці заходи мають дуже опосередкований стосунок.

За останні три роки до місцевих бюджетів Галицького району загалом надійшло понад 244 млн. гривень екологічного податку. Понад 90 відсотків цієї суми – це надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, ще кілька відсотків – надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти, пише ГО “Медіа Груп”.

Оскільки найбільшим платником екологічного податку є Бурштинська ТЕС, яка розташована на території Бовшівської сільської ради, то  саме Бовшів отримує чималі надходження: 72 млн. гривень в 2016 році, 70 млн. – в 2017 році та 86 млн. гривень – торік. Місто Галич за тих же три роки загалом отримало 9,5 млн. гривень екологічного податку. Як же розпорядилися цими коштами громади?

Бовшів «рятує» увесь район…

У Галицькому районі створено районний фонд охорони навколишнього природного середовища. Відповідно до рішення районної ради від 19.04.2016 року, наповнюється він «за рахунок коштів від збору за забруднення навколишнього середовища та інших джерел, визначених законодавством, шляхом укладання угод між Галицькою районною та Бовшівською сільською радами про спрямування міжбюджетних трансфертів (субвенцій)». Простіше кажучи, екологічний податок, який надходить у Бовшівську сільську раду, ділять на увесь район. Головним розпорядником коштів при цьому стає районна рада. Зазначимо, що в 2019 році затвердили нове Положення про районний фонд охорони навколишнього природного середовища. Проте суть цього документа фактично не змінилася.

Сільський голова Бовшева Ганна Очкур каже: «40% екологічних коштів ми передаємо у район, по 10% – до бюджетів Галича, Бурштина та Більшівців. Решта 30% залишається у Бовшеві, але майже половину цих коштів ми спрямовуємо на потреби інших сіл, якщо вони звертаються до сільради з відповідним запитом. Також у районі діє цільова програма розвитку духовності, то ми ще долучаємося до її фінансування». Голова сільради визнає, що розпоряджатися коштами самостійно було б вигідніше, але погодилися на такий механізм, бо знають, яка біда в районі.

Більше читайте на сайті ГО “Деміа Груп.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.