Кримінальна відповідальність наставатиме після вирубування деревини на 19 тисяч гривень.
У вересні 2018 року Верховна Рада ухвалила закон щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів. У положенні про розмір “істотної шкоди довкіллю”, за яку передбачається вже кримінальна відповідальність, зазначено, що це шкода у розмірі понад 2 тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, пише ТСН.
При цьому помилково або зумисно не врахували, що у кримінальному законодавстві неоподаткований мінімум становитиме не 17 гривень, а 960 гривень. Як наслідок, декриміналізовані усі незаконні рубки, де завдана шкода складає менше 2 мільйонів гривень.
Це означає, що без всякого страху можна вирубати приблизно 70 лісовозів, або близько 12 залізничних вагонів з нелегальним лісом. Головне, щоб сума збитків назбиралася менше 1 мільйона 910 тисяч. Лиш досягши цієї межі поліція зможе пред’явити вам кримінал.
Тобто це настільки розв’язувало і так розв’язані руки “чорних лісорубів”, що ліс майже безкарно можна було красти гектарами. І максимум, що загрожувало – дрібний штраф.
25 квітня, парламент більшістю ухвалює закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів”.
Простими словами це означає одне. Уже не 70 лісовозів. Для криміналу достатньо незаконно спиляти дерев на трохи більше 19 тисяч гривень.
Але раділи лісозахисники невеличкій перемозі рівно місяць. Бо закон парламент поміняв і ухвалив. Лиш толку з нього, якщо документ не підписаний президентом.
А отже – весь цей час ліс і далі розтягували по пилорамах. А тепер уявіть собі – до акції лісозахисників під Адміністрацією залишалося менше доби, як її раптом самі ж організатори скасовують. Чому? Тому що в цей же час багатостраждальний закон, яким можна бодай налякати “чорних лісорубів” – президент таки підписує.
Comments are closed.