Соціум

Літо – пора ремонтів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ремонт – це справжній смерч у домашніх умовах. І якщо до нього не підготуватись, то він, як будь-яке стихійне лихо, не підкорюючись жодним законам і живучи власним життям, може надовго поселитись у вашій оселі. Перше питання, що виникає: з чого почати? До ремонту варто підходити серйозно, порівнюючи свої бажання з можливостями. Якою ви бачите свою оновлену квартиру? Які матеріали хочете використати? Варто звернутися до фахівців чи приступити до роботи власноруч?

Очі бояться

Вартість ремонту квартири, в першу чергу, залежить від ціни на використані матеріали та обсягу робіт. Приміром, ремонт квартири в будинку старого фонду буде на 10‑20 % дорожчим за роботи в сучасній споруді з рівними поверх-нями.
Більшість господарів не мають змоги займатися ремонтом самостійно, тому важливо «правильно» найняти досвідчених майстрів. Щоб ремонт відбувся вдало, розпочати його потрібно попереднім спілкуванням з майстром. Точно сформулювати технічне завдання може далеко не кожен замовник, тому грамотний майстер обов’язково задасть вам чимало уточнюючих запитань.
Не полінуйтеся застелити підлогу у всій квартирі картоном, плівкою, газетами. Інакше, прощайтеся з паркетом чи лінолеумом. Безліч дрібних камінчиків, піску, води і пилу розноситься по квартирі зі швидкістю світла. Вимити і вичистити все це зі щілин майже неможливо.
Розпочати потрібно з електрики. Погана проводка, несправні розетки можуть стати причиною повторного ремонту. До того ж, вони вимагають певної руйнації стін і стель, що нереально робити при наявності нових шпалер і плитки.

Вікна, жалюзі, ролети

Далі, якщо потрібно, встанов-люємо нові вікна та двері. Адже відомо, що металопластикові вікна на 30 % зменшують тепловитрати у приміщенні. Також вони мають шумозахист, який досягається завдяки кільком контурам ущільнення.
До речі, металопластикові вікна бувають не тільки білими. За допомогою ламінування білого профілю або використання кольорового пластикові вікна можна декорувати під різні породи дерева або під довільні кольори інтер’єру.
Вартість вікна залежатиме від профілю та фурнітури, з яких воно виготовлене, та торгової марки самого виробника. Що «фірмовіше», то дорожче. Склопакети, як правило, використовуються одно- та двокамерні. Таку продук-цію на Прикарпатті реалізують багато підприємств: «Альпійське вікно», «Лев», «Троя», «Болена», «ВВ», «Вінтек», «Фабрика вікон», «Пірс» та інші.
Також за бажанням можна замовити жалюзі чи ролети. Наразі на Івано-Франківщині є великий вибір цієї продукції у компаніях: «Рубікон», «Корса», «Буд Акс» тощо.

Фарби, шпалери

Відповідь на запитання, чи виносити всі меблі на час «бедламу», залежатиме від того, чи плануєте ви стелю білити, чи, може, фарбувати. Сліди від побілки легко приберуться і мокрою ганчіркою, а от краплі від фарби важко відмиваються навіть з розчинником. Нині популярнішим є варіант фарбування стелі водоемульсійною чи вододисперсною фарбами. Широкий вибір цього товару є вже й від нашого місцевого виробника. Клеї, шпаклівки, ґрунтовки та фарби торгової марки «Полімікс» виготовляє «Івано-Франківськцемент».
Втім, якщо ваша стеля була побілена раніше, то фарба поверх побілки не «ляже» – доведеться або змивати стару побілку перед фарбуванням, або просто побілити її поверху. В самому процесі фарбування немає нічого складного – він просто нудний, можна сказати навіть «потрійно» нудний, оскільки одного шару покриття зазвичай буває недостатньо. Аби стеля була рівною та без залисин, дотримуйтеся часових перерв між фарбуваннями. А поки чекатимете, можете поміркувати, чи залишити стелю білою, чи може зробити її з певним ненасиченим відтінком сірого чи бежевого, адже вони також будуть нейтральними, як і класичний білий. Якщо не плануєте надто строкатих стін, то можна спробувати стелю певного кольору, який би підійшов, до прикладу, до меблів.
Шпалери складніше здирати, ніж клеїти. Здирати їх сухими шмат-ками – неправильно й важко. Коли стіни вже промащуються клеєм і непіддатні старі шматки раптом самі прилипають до валика, тоді й усвідомлюєш, що те дводенне здирання сухих шпалер було зайвим. Треба навпаки ретельно намочити шпалери перед здиранням, і тоді вони самі будуть відставати єдиним полотном назад у рулон. На відклеювання старих мокрих полотен у вас піде десь чотири години, на проклейку нових – удвічі більше.
Зараз дуже популярні шпалери на флізеліновій основі. Вони швид-ше кріпляться, бо промащувати клеєм необхідно лише стіну. Також вони широкі, і на п’ятиметрову стіну буде потрібно лише п’ять смуг. Серйозний плюс таких шпалер – вони недорогі. Проте найдешев-ші флізелінові шпалери, що «під фарбування», краще не брати, якщо ви не плануєте їх фарбувати. Пофарбовані вони справді виглядатимуть чудово, але без фарби ці фактурні шпалери напівпрозорі, як венеціанське мереживо…
Якщо не хочете світло‑сіру стелю, то спробуйте поекспериментувати хоча б зі шпалерами. Наприклад, візьміть двох видів – темні та світлі – і для контрасту поклейте паралельні стіни: дві – одним, дві – іншим. Тоді кожній стіні можна відвести різне призначення. Не бійтеся експериментувати. Поклейка шпалер займає лише одні вихідні, а приносить комфорт на кілька років.

Проста бухгалтерія

У квартирному ремонті є ще одна цікава особливість – «множення на два». Ця формула проста, але вона чомусь досі не потрапила у підручники з математики. За нею всі заплановані витрати і терміни збільшуються протягом ремонту рівно удвічі. І не тільки тому, що ми не вміємо рахувати, але й тому, що одне тягне за собою інше. Заміна ванни вимагає нових кранів і плит-ки. Шпалери і стеля – нових вікон і дверей. Вже не кажучи про світильники, килимки, полички.
Не варто після ремонту викидати всі залишки шпалер, фарб, плитки чи лінолеуму. По-перше, з їхньою допомогою вам буде простіше підібрати колір аксесуарів. По-друге, де гарантія, що ваше чадо чи домашні тварини не попсують свіжопофарбовані двері чи нові шпалери? То хоч буде чим це неподобство замаскувати.
Тепер можна скликати гостей, адже обмити ремонт – свята справа. Навіть, якщо у вас в новенькій квартирі поки що не «повний комплект» – немає, скажімо, люстри і штор – все одно влаштуйте собі свято, ви це заслужили! А гості й на коробках з книжками посидять. Так навіть веселіше.

Володимир Хибінь

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.