Соціум

Бур-мобіль, майстерні та вечірки. У Франківську стартує «Сеанс міського сканування»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
21 травня у Франківську стартує Міжнародний урбаністичний фестиваль «Сеанс міського сканування ’19».

Про це повідомили організаторки фестивалю, архітекторки Анна Доброва, Анна Пашинська та Анна Кузишин під час прес-конференції у вівторок, 14 травня. Фестиваль організовує урбаністична лабораторія Теплого Міста MetaLab за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Українського культурного фонду, програми Culture Bridges та посольства США в Україні (USA embassy). «Сеанс міського сканування ’19» розпочнеться у Франківську 21 травня і триватиме до 14 липня.

У рамках фестивалю відбудеться мистецька резиденція «Ми ніколи не самі», «Cимпозіум», присвячений ревіталізації, публічна та музична програми.

“Цей фестиваль робиться, щоб залучити максимальну кількість містом і своїми руками творили майбутнє нашого міста, – говорить архітекторка, співзасновниця MetaLab Анна Пашинська. – Цього року ми сконцентруємося на одному районі Франківська – навколо заводу Промприлад. Нам важливо показати, що кожен район може бути цікавим і важливим. Цей район – насичений, індустріальний і його чекає цікаве майбутнє”.

21 травня розпочнеться воркшоп з німецьким університетом, який розроблятиме концепцію району. А 26 травня організаторки фестивалю  зустіріч з мешканцями щодо облаштування простору озера біля школи №21. Планують створення вуличних меблів, обговорення майбутнього проекту з директором департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайлом Смушаком. А настрій створить майстерня на колесах «бур-мобіль» – перша в Україні мобільна майстерня для перетворення сільського чи міського простору в комфортне місце відпочинку, зустрічей і генерування ідей. Окрім спілкування обіцяють смачні бургери та добру музику.

Також в рамках фестивалю 10 червня стартує велика мистецька резиденція. Організаторки отримали 99 заявок і відібрали 10 учасників. Вони проведуть аналіз району довкола заводу «Промприлад» та разом із місцевими мешканцями реалізують 10 проектів.

«Нам цікаво, як іноземні митці та урбаністи реагуватимуть на Франківськ. Будуть практичні воркшопи, музичні, дитячі майстерні. За тиждень будемо відкривати почергово реєстрацію на воркшопи. Хочемо зібрати молодих архітекторів, дизайнерів і будемо створювати прототип відкритого цеху, де кожен охочий зможе прийти і зробити щось для себе – від ремонту стільця до 3D-моделювання дрону», – додає Пашинська.

З 10 червня по 14 липня на воркшопах дизайнери та місцеві майстри спроектують експериментальний простір, розроблять економічну модель для його подальшого функціонування. Згодом під час будівельного табору на території Промприладу збудують та запустять в роботу експериментальний цех, де відбуватимуться воркшопи та публічні події, проходитимуть денні музичні концерти й заходи міської резиденції.

11-14 липня відбудеться кульмінація фестивалю – насичена відкрита «Публічна програма», «Симпозіум» та вечірки від «Музичної програми». На ці чотири дні заплановані відкриття інсталяцій та виставок, презентації результатів воркшопів, резиденцій, тури по району. А вночі будуть рейвові вечірки та концерти за участі музикантів та ді-джеїв з усієї України.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.