Сьогодні при облаштуванні ванної кімнати недосвідченому споживачу може бути нелегко. Адже – серед різноманітних матеріалів нелегко розібратися, що необхідно саме вам. Розміри ванних кімнат більшості багатоповерхівок не дають можливості розгорнутися фантазії власника. Але й тут є місце для «подвигу». «Репортер» вирішив дізнатися, на що ж варто звертати увагу при виборі сантехніки.
Більшість виробників санітарної кераміки підтримують стандартну карту кольорів (близько десяти відтінків). Тому для інтер’єру ванної кімнати можна вибирати вироби різних торгових марок. «Ціни на плитку починаються від 25 грн. за квадратний метр. Нині маємо великий її вибір, тому доцільно звернути увагу на індивідуальний дизайн плитки», – каже старший менеджер «Центру Кераміки» Мар’яна Гречаник.
Водостійкість, простота збирання та гігієнічність роблять плитку незамінним обробним матеріалом для цих приміщень. Єдиний недолік – плитка погано проводить тепло, тому в холодну пору року на ній не дуже затишно стояти босоніж.
Плитка для ванної кімнати має бути стійкою до впливу різних хімічних реагентів (кислот і компонентів косметичних та миючих засобів). Кераміка також має бути низькопористою, з мінімальним водопоглинанням. Немає необхідності підбирати для ванної кімнати плитку з високою зносостійкістю, тому що по ній ходять або босоніж, або в м’якому взутті.
Чавун має конкурента
Окрім добре знайомих нам чавунних емальованих ванн, сьогодні можна встановити сталеві чи акрилові, а також так звані мармурові ванни. Мармуровими, строго кажучи, вони не є, в них використовується мармурова крихта, сполучена з акриловими смолами.
Певно через звичку, найпопулярнішими на ринку залишаються чавунні емальовані ванни. Чавун, як відомо, довговічний, безшумний, добре тримає тепло.
Останнім часом конкуренцію чавуну роблять акрилові вироби. Така ванна, вироблена з полімерного матеріалу, високо цінується. Вона достатньо міцна і надійна, хоча на вигляд легка і навіть крихка. Дивлячись на неї, не подумаєш, що при її виробництві використовувалося гаряче формування зі скловолокном і смолою, а каркас часто має металеву сітку.
Полімерні ванни відрізняються міцністю, добре тримають тепло і легкі в обслуговуванні. В акрилу є ще одна перевага – він відповідає гігієнічним вимогам і перешкоджає розповсюдженню бактерій у вологому середовищі ванної кімнати.
Аби добре сиділося
Вибираючи унітаз, слід звернути увагу не тільки на дизайн і зручність, але й на відповідність виробу нашим системам водопостачання та каналізації. Конструкція змиву (випуску) залежить від того, які комунікації у вашій квартирі чи будинку. Є три варіанти змиву: горизон-
тальний, вертикальний або скосий (під кутом 30‑45 градусів). Останній найбільш поширений у будинках, побудованих у другій половині XX сторіччя.
Роблячи покупку, непогано б поцікавитися, чи входять у комплект всі необхідні елементи кріплення (довгі гвинти, пластикові шайби для запобігання контакту емалі з металом тощо), аби потім не довелося шукати їх на ринку.
Унітази деяких виробників поставляються у розібраному вигляді, і працівники фірми-продавця або клієнти вмонтовують бачок і всі його внутрішні устрої самі. Але спеціалісти радять надавати перевагу пристроям заводської збірки, готовим для підключення. Вони пройшли випробування у критичних температурних режимах при високому тиску.
Ще одна порада стосується поверхні унітазу. Найпопулярнішими є фарфор та фаянс. Фарфор твердіший і гладший, ніж фаянс. Він менш пористий і має низьке водопоглинання. Відповідно, в’їдається менше бруду, практично не затримуються запахи.
Кабіна у ванній
Популярними останнім часом є душові кабіни. Вони бувають відкриті і закриті. Перші обгороджують зону душу частково – внутрішня стінка викладена плиткою (відкрита кабіна може бути встановлена між двома стінами і закрита розсувними дверима). Другі – повністю закриті по периметру, мають дах зверху і, таким чином, можуть мати складну конструкцію для організації гідромасажних струменів.
«На душові кабіни, так само, як на ванни, надається гарантія, термін якої залежить від виробника. Варто пам’ятати розміри вашої ванної кімнати, аби вибрати те, що буде практичним в оселі», – радить Андрій Хмелюк, начальник відділу сантехніки магазину «Керамбуд».
Душові кабіни мають два основних складники – піддон та розсувні стінки. Якісний піддон має витримувати чималу вагу і не прогинатися, важливим також є антиковзаюче покриття. Найкращий варіант для стінок кабіни – якщо вони виготовлені зі скла. Воно спеціально загартоване і своєю міцністю не поступається лобовому склу автомобіля.
Одна чи дві ручки?
Великою проблемою стали змішувачі. Їх на ринку дуже багато, легко спокуситися на дешевший пристрій, а від нього згодом прийдуть тільки проблеми.
Слід не забувати, що змішувач – це не тільки прикраса ванної кімнати, він має виконувати свої безпосередні обов’язки – змішувати гарячу і холодну воду. Класикою досі є двовентильні пристрої. Це добре знайомий кран з двома ручками для гарячої та холодної води.
Найпростіші у використанні одноважельні змішувачі. Досить просто повернути ручку, щоб включити або вимкнути воду, змінити її температуру. Та й установка такого змішувача не забере багато часу і зусиль.
«Сьогодні можна звернути увагу на сантехніку вітчизняного виробництва. В Україні працюють декілька заводів, які випускають хорошу продукцію», – каже Тарас Думальський, директор виробничо-комерційного підприємства «Кераміка». Основна порада – купувати змішувач краще у спеціалізованих магазинах, які гарантують якість товару і працюють з надійними виробниками.
Comments are closed.