Соціум

Бойко-фест

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Передостанні вересневі вихід-ні були для рожнятівців святом. Усіх охочих запросив III обласний бойківський фестиваль. Упродовж двох днів гості та господарі частувалися, забавлялися, танцювали, співали, трембітали, грілися біля бойківської ватри. В суботу — на хуторі Вільні вітри, що поблизу Осмолоди, а в неділю «переїхали» до селища Брошнів?Осада.

 

«Бойко-фест» організували управління культури ОДА, Рожнятівська РДА та навчально-методичний центр Прикарпаття. Мотивацією до організації таких свят, за словами начальника управління культури Рожнятівської РДА Ярослава Тринчука, є розуміння того, що єднання піснею і словом зміцнює націю. «Родинні традиції, які представляють наші села тут, цементують нас як українців і українство у світі загалом», — говорить Тринчук.

Крім прикарпатців, свою твор-чість представляли фольклорні колективи із Бережан, Тернополя, Львова, інших українських міст. На запрошення приїхали й гості зі Словенії та Польщі. Музикан-ти, що мандрують Україною з благодійним концертним туром «З вірою та любов’ю», теж співали на рожнятівській сцені. Ввечері підігрівали святкову атмосферу Світлана Весна, Оксана Лісовська, «Перкалаба».

На одному боці фестивального поля селяни представляли вишивку, домоткання, різьбу по дереву — усе що зберігають їхні родини від роду до роду. То було таке собі змагання між громадами у павільйонах. Ґаздині тих напівбутафорських осель з радістю ділилися рецептами і пригощали.

Найсмачніша страва, яку готують, приміром, у селі Сливки, то галушки або терті пироги. Рецепт такий: частина бульби вариться. До звареної додається стільки ж сирої, зціджений крохмаль. Далі усе перемішується — і от тобі галушка. «За смаком — не сплутаєш ані з чим. Якщо їх запарити молоком, — будуть пухкенькі, — каже бібліотекар зі Сливок Галина Василів. — Головне, щоби бульба вродила».

Вчитель сільської школи Любов Мельник розповіла, що колись їхнє село називали Зливками, бо в селі зливаються докупи дві ріки. А вже пізніше хтось перейменував на Слив-
ки. Про своє багате і промислове село Ріпне розповідала бібліотекар Оксана Шолопа: «Наші сільські родини дуже шляхетні, а господині вміють робити найсмачніше м’ясо на всю рожнятівську округу. І дуже делікатно вишивати».

Насолода від Карпат під час походу на одну з вершин — Грофу, спілкування з талановитими і мудрими гірськими людьми було приправлене борщем, або ж бігушем, як називають цю страву бойки.

Смакували усі, хто хотів.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.