Погляд

Усе так, як треба

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Саме ці слова першими приходять на думку, коли подорожуєш Німеччиною. Розмітка на дорогах, чистота на вулицях, ввічливість перехожих і полиці продуктових магазинів. Усе це можна узагальнити однією фразою – раціональна досконалість. Німці живуть без претензій на зайву пихатість і зверхність. У нас же ці претензії можна побачити практично на кожному кроці.

Чому пишу про Німеччину? Та бо зав­жди дивувало, як вони вміють щось організувати й не наробити помилок. У них завжди все працює, як годиник. Приїздити до них на змагання – це задоволення. Тебе завжди зустрінуть, оформлять усі проїзні документи, нагодують і дадуть змогу відпочити перед змаганнями. Дрібниць у німців не буває в жодній справі. Бо вони зі своєю скрупульозністю та пунктуальністю як ніхто розуміють, що саме з деталей складається загальний успіх.

Містечко Білліфельд, що на півночі Німеччини, вразило кількістю машинок «Smart» на вулицях. Як з’ясувалося пізніше, якраз поряд із цим містечком їх і збирають.

Найцікавішим моментом змагань, на які я приїхав, була церемонія відкриття. Її спонсором був концерн, який виробляє цих милих «малючків». Традиційно на таких церемоніях атлети виходять у сектор і їх презентує диктор. Традиційно, але не того разу. Кожен учасник вирулював на арену в маленькому авто «Smart» під оплески вболівальників. Видовище було унікальне. Коли 140-150-кілограмові велетні виходили з машин-малявок, арена вибухала оплесками та криками. До слова, за перемогу у змаганнях дарували таку ж машину. За інші місця – грошові винагороди. Я, на жаль, був другим, тому додому повертався літаком, а не своїм ходом.

А перед від’їздом був обід, де мені пощастило смакувати типову страву північних німців – зелену капусту з копченою курячою ніжкою. Ох і смачно було. Ділюся рецептом із вами.

Беремо листя зеленої капусти (1,5 кг), вимиваємо, просушуємо. Вирізаємо грубі прожилки й нарізаємо листки смужками (1 см). Три-чотири цибулини нарізаємо кубиками і кидаємо у глибоку пательню, де заздалегідь уже розтопили на смалець і шкварки десь зо 70 г солонини. Обсмажуємо цибулю до напівпрозорості, постійно помішуючи. Додаємо в цю ж пательню наші смужки капустяних листків, приправивши сіллю, перчиком і дрібкою цукру. На середньому вогні доводимо капусту до напівготовності.

Далі беремося за картоплю – її потрібно з півкіло. Чистимо, миємо, ріжемо на кубики (1 см). Викладаємо в середньої глибини тацю між чотирма копченими курячими ніжками. Поверх них кладемо капустяні смужки з цибулькою та заливаємо туди овочевого відвару (200 г). Накриваємо фольгою, ставимо в розігріту до 180 градусів духовку на 25-30 хвилин. До столу страву подають гарячою – з пивом чи шнапсом.

Смачного!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.