Кожен із нас тримав її у руках. Її лікувальні здібності описані не в одній енциклопедії. 18 мікроелементів, які, наче бомба сповільненої дії, чекають, коли ж потраплять у сприятливе середовище. А кращого середовища, ніж людський організм, їй не відшукати.
Ще трохи зберігаючи інтригу, можу сказати, що готувати з неї як дуже легко, так і непросто. Про її цілющі властивості знали ще древні єгиптяни, греки й римляни. Її сік використовують при загоюванні гнійних ран і тріщин, при пониженій кислотності шлунка та при гастриті. Окрім того, її вживання сприяє виведенню із організму холестерину. Переконаний, більшість уже здогадалася, про що мова. Звичайно ж – про капусту.
Капустяний сік знижує рівень цукру, підсилює виділення рідини із організму та дуже ефективний під час запорів. Капуста стимулює обмін речовин, має протизапальну та знеболюючу дію. Її включають у безліч різноманітних дієт. При атеросклерозі дія її мікроелементів зміцнює стінки судин і має протисклеротичний ефект. Одним словом, фармакологічна дія капусти на організм має величезну палітру.
Як розібратися, який же із багатьох сортів капусти буде найкориснішим і до смаку? Корисними, безумовно, будуть усі сорти, а різняться вони у кілька мікроелементів. А от щодо смаку – це залежить від майстерності кухаря. Різні сорти капусти можна використовувати у різних стравах. Окрім звичайної білокачанної, на ринках нас чекають червонокачанна, брюсельська, цвітна та броколі. Морську не беремо до уваги, бо вона не з нашої стихії. Червонокачанну можна давати до борщу, квасити, тушити з овочами. Цвітну використовують у супах, на гарніри, тушать, смажать. Капусту броколі деколи дають у суп, а в основному таки тушать з овочами.
Сьогодні розповім нехитрий рецепт приготування цвітної капусти. Перш за все, я використовую суцвіття капусти, а саме – пустоти між ними, як ніші для начинки. Беремо дві середні капустини й 800 г свинячого фаршу. До фаршу додаємо одну потерту на дрібній терці цибулину та одне яйце. Добре вимішуємо до однорідної маси, підсолюємо, перчимо до смаку. А поки доробляли фарш, капуста відварюється до напівготовності у підсоленій воді. Вона має бути недоварена, але досить м’яка, щоб можна було напхати фарш між суцвіття.
Виймаємо капусту, даємо їй трохи остигнути та начиняємо фаршем. А начинену кладемо на пательню, хаотично вимащуємо майонезом чи сметаною і притрушуємо натертим твердим сиром (200 г). Ставимо в піч (будь-яку). Випікати при температурі 180°С приблизно 40 хвилин.
Гарячу запечену та духмяну фаршировану капусту можна подати до столу, помастивши її часниковим соусом. Вам сподобається.
Смачного!
Comments are closed.