Погляд

Сніданок чемпіона

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Валерій Брумель, Рустам Рахметов, Геннадій Авдєєнко, Рудольф Поварніцин, Юрій Кримаренко, Богдан Бондаренко – це ті, хто прославив українську школу стрибків у висоту на цілий світ. Брумель та Авдєєнко завойовували золото Олімпіад.


Рахметов здобув олімпійське срібло, а Поварніцин був першим у світі, хто подолав планку на висоті 2 м 40 см. Тричі українці виборювали звання чемпіона світу. Це вдалося Авдєєнку, Кримаренку, а 15 серпня цього року – Богдану Бондаренку. Він переміг із результатом 2 м 41 см (рекорд України і чемпіонатів світу). До цього рекорд України становив 2,40 і протримався він майже 30 років.

Висота 2,41 цьогоріч двічі підкорювалася Богдану. Вперше він подолав її на етапі «Діамантової ліги» у Лозанні (Швейцарія), а вдруге – у Москві, де здобув золото світового чемпіонату. Українець тричі переміг на етапах «Діамантової ліги» й на фіналі у Цюріху поставив переможну крапку цього сезону, завоювавши перше місце у загальному рейтингу легкоатлетів світу за підсумками року.

Богдан тричі у цьому сезоні штурмував планку на висоті, вищій за світовий рекорд – 2 м 46 см, та, на жаль, вона не підкорилась. Нагадаю, що чинним рекордсменом світу зі стрибків у висоту серед чоловіків з результатом 2 м 45 см є кубинець Хав’єр Сотомайор, і рекорду цьому не багато, не мало – рівно 20 років. Хав’єр тричі завойовував золото світових чемпіонатів і лиш раз золото Олімпіади.

Якщо порівняти нашого Бондаренка зі знаменитим кубинцем, то кидається в очі дивна схожість антропометричних даних цих стрибунів. У Хав’єра зріст – 195 см, у Богдана – 197. Вага кубинця – 82 кг, українця – 80. Бондаренко вищий на 2 см і легший на 2 кг, плюс на рік молодший від того віку, коли Сотомайор стрибнув на 2,45.

Складаємо, аналізуємо, підсумовуємо. Ну що, ви готові замахнутися на прогноз? За моїми розрахунками наступного року Богдан Бондаренко подолає планку на висоті 2,47.


Звідки ж узявся у нас такий феномен? А справа в тому, що ми маємо потужну стрибкову школу, з давніми традиціями й напрацюваннями. До свого нинішнього злету Богдан впевнено йшов ще з юнацького віку. Він – володар юнацької світової бронзи 2006 року, юніорського світового золота 2008-го, молодіжного світового золота 2011-го та золота всесвітньої Універсіади 2011 року. Посівши на Олімпіаді в Лондоні сьоме місце з результатом 2,29 (причому 2,29 мали всі місця з четвертого по сьоме), він уже цього року переміг на командному чемпіонаті Європи, чемпіонаті світу та фіналі «Діамантової ліги» – за що й був визнаний кращим легкоатлетом Європи.

Одним із секретів видатних спортсменів є харчування. І виключно для читачів «Репортера» – сніданок чемпіона. Спробуйте, може, це додасть вам крила для майбутніх злетів…

Отже сирна запіканка з нежирним квасним молоком, вітамінно-білково-злаковий салат, чай з медом. Зупинимося на салаті. Беремо пророслі зерна вівса (три-чотири дні), кедрові горіхи, прісний сир моцарелла, родзинки, курагу, зерна граната. Усе це добре перемішуємо у глибокій мисці та поливаємо медом. Усе – салат готовий.

Аби приготувати, нам потрібні:

пророслі зерна – 100 г,
кедрові горіхи – 50 г,
моцарелла – 50 г,
родзинки – 50 г,
курага – 50 г,
гранат – 1 шт.,
мед – 30 г.

Смачного!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.