Весело, цікаво та корисно.
Дитячий велосипед – це не просто засіб пересування, а чудова можливість весело провести час, випустити пар, отримати яскраві враження. Адже так здорово нестися, розсікаючи час та простір, відчувати себе вільним, щасливим, впевненим у своїх силах.
У кожної дитини є власні проблеми, комплекси, тривожні думки, а швидкість в поєднанні з емоційним підйомом дозволяє відволіктися від усіх цих труднощів, налаштовує на позитив. Але велосипед здатний не тільки поліпшити психологічний стан, він виконує важливу роль у фізичному розвитку, а також у зміцненні організму:
- збільшується витривалість м’язів;
- ритмічне глибоке дихання позитивно впливає на стан нервової системи, а також активізує обмін речовин;
- динамічні рухи сприяють формуванню м’язового рельєфу, покращують кровообіг в області малого таза;
- розвивається правильна координація рухів, покращується апетит;
- нормалізується робота вестибулярного апарату.
Діти, які регулярно здійснюють велопрогулянки, на 70% менше хворіють на грип та застуду, ніж їх ровесники, які позбавлені такої можливості. Обираючи модель, керуємося віком та зростом дитини, а також рівнем її фізичного розвитку. Не слід купувати будь-який варіант на виріст, адже дитині буде складно дотягнутися до педалей, тому порушується постава, збільшується навантаження, важко тримати рівновагу, виникає ризик отримати травми та пошкодити транспортний засіб.
Різноманітні пропозиції
Сучасні виробники пропонують величезний вибір моделей велосипедів для дітей різного віку. Познайомитися з останніми новинками ви можете на сайті https://panama.ua/categorys/76433/, а ми зупинимося докладніше на основних варіантах:
- Коляска. Являє собою комбінацію 3-х колісного велосипеда і прогулянкової коляски для дітей 12-36 місяців. Серед особливостей відзначимо жорстку регульовану спинку, можливість швидкого трансформування візка у самостійний транспортний засіб та назад, наявність додаткових аксесуарів для мами, наприклад, сумки, захисний капюшон.
- Модель без педалей. Беговел рухається не обертанням педалей, а власними ногами. Найбільш популярними є 2-х колісні варіанти, які практично повністю копіюють велосипед та призначені для дітей 3-6 років.
- Триколісні моделі. Мають високу стійкість, не перевертаються та повністю безпечні. Часто доповнюються батьківською ручкою та козирком, які при необхідності, можна легко зняти.
- Варіанти з додатковими колесами. Це двоколісні моделі, доповнені двома невеликими пластиковими колесами для підстрахування. Такий залізний кінь стає проміжним етапом між варіантами для малят та підлітків. Запропонована конструкція добре тримає рівновагу і не дає транспортному засобу завалюватися на бік під час катання. Після того, як дитина навчитися правильно координувати свої дії, додаткові колеса можна зняти. Ці аксесуари гарантують безпеку руху, але вони не призначені для подолання ям та вибоїн, тому катаємося по дорозі з хорошим асфальтовим покриттям.
- Підліткові. Такі моделі розроблені для хлопчиків і дівчаток зростом не менше 135 см та представлені в двох видах – міські для здійснення прогулянок по рівній місцевості і гірські з високою прохідністю.
Приборкання залізного коня
Купівля велосипеда – це тільки перший етап, а далі переходимо до виконання нового завдання – підкорюємо залізного коня. Для дитини будь-якого віку воно буде непростим, тому від батьків потрібні увага, розуміння, терпіння, корисні поради, а також спеціальне екіпірування, а саме шолом, та захисні рукавички з укороченими пальцями.
Пропонуємо прості рекомендації, які прискорять та спростять процес навчання:
- регулюємо висоту сидіння і перевіряємо, чи може дитина вільно дотягнутися до гальмівних ручок;
- разом знайомимося з особливостями конструкції;
- вчимося правильно сідати та вставати, підбираємо вірне положення для спини, рук, ніг;
- починаємо рух без обертання педалей, а просто відштовхуючись від асфальту ногами:
- кілька разів повторюємо вправи по зупинці та розгону;
- коли учень зможе натискати на праву педаль, одночасно ставлячи іншу ногу на ліву і не буде, при цьому, дивитися собі під ноги, можна починати рух вперед.
Тривалість тренувального заняття – не більше 30 хвилин. Поки у дитини не сформовані такі важливі навички, як уміння тримати правильну поставу, плавно гальмувати та обертати педалі, зберігати рівновагу, повертаючи кермо в сторону нахилу, а також кататися без напруги, дорослі обов’язково повинні супроводжувати його під час велосипедних прогулянок.
Кожен учень по-різному засвоює – комусь достатньо 2-3 занять, а буває, що після тижня тренувань всі необхідні навички ще не сформувалися. Важливо, щоб процес навчання проходив в доброзичливій атмосфері, обов’язково хваліть дитину після кожної вправи і розповідайте домашнім про її успіхи.
Велосипед допомагає привчити дітей до активного відпочинку. Регулярні поїздки на цьому транспортному засобі не тільки стануть веселою розвагою, але й допоможуть в зміцненні імунітету, розвитку кістково-м’язової системи, а також дозволяють сформувати такі важливі риси характеру, як витривалість, цілеспрямованість, силу волі.
На правах реклами
Comments are closed.