Розсольник — це страва слов’янської кухні. Не думаю, що ви ніколи його не куштували. А якщо вам вдалося спробувати справді смачного розсольника, то ви просто мусили стати його палким прихильником.
Саме присутність квашеного огірка робить цю страву не лише смачною, але й корисною. Бо огірок — це природні «фестал» і «мезим» для організму. Сам по собі він цінний чудодійними ферментами для травлення їжі. В огірках також міститься величезна кількість натрію, без якого життя на Землі неможливе, а клітковина, що є в солених огірках, загоює мікротравми й покращує циркуляцію крові у судинах. Цікавим є і той факт, що ті ж самі солені огірки підвищують потенцію у чоловіків, а хлор прочищає та відбілює шлунковий тракт. Ось він який — огірок!
Науково доведено, що регулярне вживання огірків у будь-якому вигляді швидко відновлює сили після стресів, як фізичних, так і психологічних.
Згадки про огірки сягають часів набагато глибших, ніж часи написання Біблії. Китайці та індуси вважають свої країни його батьківщиною і зображення огірка на стародавніх фресках датуються понад шести тисяч років. У тому ж Китаї огірок плодоносить тричі на рік (і це не в теплицях).
У книзі «Рекордів Гіннеса» є рядки, присвячені його величності огірку. Так найдовший виростили в Угорщині і мав він 1,83 м. Максимальна вага огірка, який виріс у парнику, сягнула 6 кг, а у природних умовах — 3,7 кг.
Ще кілька корисних фактів: якщо ви отруїлися якоюсь стравою і під руками немає медичних засобів, але є огірок — «вперед і з піснею». Він містить багато води, насиченої калієм, і має здатність виводити з організму шкідливі речовини. І ще — вживання огірків розвантажує роботу підшлункової залози, а все тому, що він розщеплюється у кишковому тракті без її участі, бо містить лише воду. Також зауважу, що якщо ви будете вживати м’ясо з цим овочем, то засвоєння білків зросте в кілька разів.
Є й шкідливі моменти. Хочу застерегти лише тих, у кого є каміння у жовчному міхурі. Споживайте огірки обережно, порадившись з лікарем.
У нас вдома огірки завжди були у пошані й під руками. Матуся їх солила, маринувала і міксувала у закрутках з усім, що росло на городі. Мама заготовлювала, а татко готував неперевершений розсольник на яловичих нирках, перловці та бочкових солених огірках. Мій брат Василь і нині до будь-якої першої страви додає подрібнених солених огірків.
Розсольників є безліч: з грибами, з квасолькою, з рибою тощо. А я вам розповім про той, який для мене є найсмачнішим, тому що його готував і навчав готувати нас мій татко.
Отже, варити будемо на яловичому бульйоні та яловичих нирках. Беремо сирі нирки, відділяємо від плівки та зайвого жиру. Далі я їх розрізаю на 8-10 частин та замочую у воді на 2-3 години як мінімум, не забуваючи змінювати воду кожні 20 хвилин. Потім заливаємо водою з розрахунком 3 л на 1 кг нирок і варимо до готовності з цілою цибулиною та лавровим листком. Відварені нирки нарізаємо на дрібні скибочки, їх ми насамкінець додамо до всього іншого.
До м’ясного бульйону додаємо відварену перлову крупу та картоплю, порізану на кубики, даємо покипіти. І лиш згодом вкидаємо в каструльку обсмажену на солонині до рожевого кольору цибульку, заправлену ложкою томатної пасти. Подрібнені солені огірки «стрибають» зразу за цибулькою. Все це ми доводимо до готовності і за 2 хв. до фінішу додамо подрібнені нирки. Розливаючи розсольник у тарілки, кидаємо ще ложечку сметани і петрушку з кропом. Вам сподобається.
Нам знадобиться:
Нирки — 700 г,
Картопля — 600 г,.
Перловка — 150 г,
Цибулина — 2 шт.,
Огірок солений — 300 г,
Бульйон — 2 л,
Солонина — 80 г,
Томатна паста — 50 г,
Сіль, перець — до смаку.
Це був рецепт мого татка, а я, коли готую розсольник, додатково кидаю курячі потрошки — з домашньої курки.
Смачного!
Comments are closed.