У наш час шалених швидкостей і безлічі надуманих проблем нам катастрофічно не вистачає часу на себе. У першу чергу на харчування — корисне та естетичне. Ви скажете, що на все не вистачає часу і грошей?! А я спробую переконати вас у зворотному, бо не так багато часу треба, щоб приготувати смачну перекуску, тим більше, що компоненти можна приготувати заздалегідь. У кожного є свої вподобання і творчі задатки, щоб зробити власний кулінарний шедевр. Та навіть якщо їх нема, все одно варто спробувати.
Мій тато все життя працював водієм і волею своєї професії об’їздив дуже багато куточків ще тієї величезної країни. Харчувався у придорожніх кафе, де, як правило, куховарили жінки із прилеглих сіл чи містечок, приносячи з собою колорит регіональної кухні та місцевих традицій.
Повертаючись додому, тато намагався власноруч відтворити ті смакоти. А найголовніше, що все це він робив у нашій з братом присутності, залучаючи нас на допомогу. Для мами кожен наш новий кулінарний шедевр мав бути приємним сюрпризом. Вміння й бажання куховарити, яке подарував нам татусь, стало в пригоді і мені, і братові. Ми вільно почуваємо себе на кухні, не маємо жодного страху перед будь-якими продуктами чи кухонним приладдям. Мені здається, що якби нам зав’язали очі, виклали якийсь перелік овочів, круп, приправ, м’яса, риби й дали обмежений термін часу, то ми з братом все одно приготували би смакоту. Це той досвід, який ви можете подарувати своїм діткам, залучаючи їх до кулінарної творчості. Отже, готуйте разом!
Що мені запам’яталося з тих років, так це нескладні налисники, рулетики в тісті чи в тонкому омлеті, які татко готував собі в дорогу. Це давало йому можливість перекусити, не випускаючи кермо. Я раз на тиждень також практикую приготування таких рулетів. Зараз це простіше, бо в магазині продають тонкі «вірменські» лаваші, а раніше татусь випікав їх сам.
Сьогодні ми приготуємо рулетик із тунця або сардин в олії. На змащений заздалегідь приготовленою підсоленою сметанкою з подрібненою зеленню лаваш натираємо зварене на твердо яйце і твердий сир. Поверх них тонесенькими смужечками робимо майонезну сітку. Зверху кладемо ще один лаваш. Знову змащуємо сметанковою сумішшю й викладаємо на неї консервовану рибку, перед тим зцідивши олію та розім’явши її до однорідної маси. Поверх риби викладаємо порізаний повздовж на тонку соломку огірок. Знову робимо майонезну сітку, покриваємо її третім лавашем. Повторюємо все те, що робили (сметанна суміш, яйце, твердий сир) і закручуємо в рулет. Крутимо таким чином, щоб огіркова соломка була уздовж рулету.
Ставимо в холодильник на 2-3 години, даємо лавашу час увібрати в себе всі соки. Потім виймаємо, ріжемо, як нам потрібно, та смакуємо. Якщо збираємось у дорогу, то розрізаємо на двоє, щоб було зручно тримати в руці, а якщо будемо ласувати дома — то на шматочки по 1,5-2 см. У розрізі рулет виглядатиме надзвичайно красиво.
Нам знадобиться:
риба в олії — 300 г,
огірок — 2 шт.,
яйце — 2-3 шт.,
сметана — 100 г,
майонез — 100 г,
зелень — 1 пучок,
сир твердий — 200 г,
лаваш — 3 шт.
Як я вже казав, замість лаваша можна взяти тонкий омлетний корж. А начинкою взагалі може бути будь-що — від ікри, грибів, паштетів аж до фруктів.
Не полінуйтеся, спробуйте на вихідних здивувати рідних смакотою.
Смачного!
Comments are closed.