Чому саме голубці? А тому, що голубці моєї бабусі Ганни – з рубаним м’яском, які готувалися в печі, – я не забуду ніколи. Голубці – страва не проста й не буденна. Її не так часто подавали на стіл, тому що коло них треба добряче походити, але вони того варті.
Отже, будемо готувати голубці з квашеної капусти. Внутрішня начинка може бути яка завгодно. Офіційна інформація дає нам цифру 75. Саме стільки різновидів голубців сьогодні відомо в цілому світі. Але що нам увесь світ? Ми готуємо голубці за бабусиним рецептом.
Якщо ви готові, то приступаємо до приготування.
Дістаємо з бочечки одну, дві чи три головки квашеної капусти. Все залежить від того, скільки ми хочемо накрутити голубців. Саме накрутити, адже вони бувають крученими направо та крученими наліво. Акуратно відділяємо листочок за листочком і занурюємо їх в окріп на 3-5 хвилин. По-перше, там листки зм’якнуть, а по-друге – віддадуть зайву сіль. Витягуємо, даємо охолонути й відділяємо від листка стовбуровий прожилок. Отримуємо правдивий листок капусти, в який ми покладемо завчасно приготовлену начинку.
Рис, на відміну від голубців зі свіжої капусти, ми кладемо не відварений. Попередньо перемішуємо його із дрібно порубаною, не надто жирною свинною підчеревиною та яловичою лопаткою у співвідношенні «один до двох». Дехто м’ясо перемелює, але я, як і моя бабуся, дрібно його нарізаємо – так, це більше мороки, але значно смачніше. Ще до рису я додаю тушковану на вершковому маргарині моркву й цибульку, також у співвідношенні 1:2.
Поперчивши, перемішуємо все разом. Починаємо закручувати голубці. Тут абсолютно все у ваших руках. Можна і конвертиками, і трикутничками, і так, і сяк. Але дуже важливо гарно вкласти голубці у казан, чавунчик або велику каструлю, де вони будуть готуватися.
Моя бабуся дно чавунчика вкладала дрібними гов’яжими кісточками та стовбуровими прожилками, які ми відрізали від листка. Потім між кожним шаром голубців ніжно лягала порізана на смужки свинна шкірка та лаврові листки!
Усе це заливалося водою, клалося на вогонь, закипало й лиш тоді відправлялося томитися в піч. У нашому випадку це може бути електро- або газова духовка, де при температурі 130-140 градусів голубці будуть мліти 2,5-3 години (саме тому рис ми давали – не варений).
До наших голубців на квасній капусті ідеальною підливкою буде цибулька, засмажена на салі й заправлена сметаною. Цибулю слід всмажити до рожевого кольору, посоливши до смаку.
Подають голубці до столу, виклавши їх на широкий таріль, помастивши завчасно приготовленою сметанковою підливою.
На нашу сім’ю, яка любила смачно поїсти, голубців готували немало. Коли це робили всі разом, то було легше і веселіше. То був справжній процес – із спілкуванням, деколи навіть з піснями.
Одним словом голубці – це необмежений простір для творчості.
Аби приготувати голубці на 5-6 осіб, вам знадобляться:
2 головки квашеної капусти;
300 г нежирної підчеревини;
600 г яловичої лопатки;
1,5-2 склянки рису;
3 морквини;
6 цибулин;
100 г маргарину вершкового;
300 г свинної шкірки;
лавровий лист;
сіль, перець до смаку.
До підливки:
100 г сала;
3-4 цибулини;
1 л сметани.
Офіційно голубці вважають гарячою другою стравою. Але вони смакують і гарячі, і холодні, і підігріті, і підсмажені. А ще вони гарнесенько йдуть під бурячок з хріном…
Смачного!
Comments are closed.