«Галицька академія» запрошує на навчання за програмою «Три плюс три». У підсумку ви отримаєте два дипломи – український і польський. Про особливості навчання розповідає проректор з науково-педагогічної роботи вишу Василь Глібчук.
— Пане Василю, що передбачає програма?
— Цієї зими ми підписали договір з Університетом інформаційних технологій та менеджменту у Жешуві (Польща) для розвитку програми «Три плюс три». Тож своїм цьогорічним вступникам пропонуємо здобувати освіту одночасно і у нас, і у Жешуві.
— Який механізм?
— Студенти три семестри навчаються у «Галицькій академії» за інтегрованою програмою, яка включає дисципліни навчального плану цього польського вишу. Після цього вони мають можливість наступні три семестри провчитися безпосередньо у Жешуві та здобути їхній диплом бакалавра.
— Які виграшні моменти такого навчання?
— Перша перевага – це кошти. Навчання у Польщі платне, ще більшу частину займають видатки на проживання та харчування. Ми прорахували, що, навчаючись три семестри у нас, студент може зекономити від 19 до 28 тисяч гривень. Друга перевага – після навчання у Польщі безпосередньо з першого курсу та отримання їхнього диплому, виникає питання визнання його в Україні. Це доволі клопітка процедура. Тому ми пропонуємо тим, хто піде вчитися до Польщі, перевестися у нас на заочну форму. І отримати ще й український диплом. Хочу сказати, що оплата у нас буде достатньо конкурентною.
— Як щодо підтвердження знань через відповідну сертифікацію?
— Підготовка для отримання міжнародних корпоративних сертифікатів передбачена як нашою навчальною програмою, так і програмою польського ВНЗ. Такі сертифікати підтверджують рівень знань студентів і є великим плюсом для роботодавців.
— Як складати сесії одночасно у двох вишах?
— По-перше, з польською стороною домовлено, що вони відпускатимуть студентів на сесії. По-друге, є можливість складати у нас дві сесії одночасно, тобто по закінченню навчального року. Враховуючи розвиток елементів дистанційної освіти, не думаю, що виникнуть якісь проблеми.
— Для яких спеціальностей передбачена програма?
— Практично для усіх, які є в «Галицькій академії». Тобто це всі економічні, технічні, менеджмент, туризм і екологія. І зараз працюємо над планом для напрямку документознавство та інформаційна діяльність.
— А як із мовою?
— У кожному з трьох семестрів, які діти вчаться у нас, передбачена визначена польською стороною певна кількість годин вивчення польської мови.
— Поляки виставили якісь вимоги до ваших студентів?
— Вони говорять, що ніяких кваліфікаційних іспитів для наших студентів не буде. Але треба розуміти відповідальність «Галицької академії». Звісно, ми не відправлятимемо дітей, які не зможуть навчатися за тією програмою, бо це наше обличчя. Тому самі будемо прискіпливо визначати, кого направляти у Польщу.
— Хто потрапляє під цю програму?
— Вона орієнтована на студентів, які поступають на перший курс. Але випускники коледжів і технікумів, яких зараховують на старші курси, також мають змогу вчитися за нею – тобто, вже зразу після зарахування стають учасниками програми «Три плюс три» – і отримати як український диплом бакалавра, так і польський практично одночасно.
Ще у структурі «Галицької академії» функціонує коледж бізнесу та інформатики, де також впроваджується програма навчання «Три плюс три». Закінчивши його, діти зараховуються на третій курс в «Галицьку академію» і тоді зможуть вибирати – вчитися або у нас, або в Польщі, або ж паралельно в обох вишах.
— Перспективи?
— Два дипломи – це значно більше можливостей працевлаштування і не тільки у нас, але й у Польщі. Крім того, навчання у Польщі відкриває кращу можливість обміну з іншими навчальними закладами Європейського Союзу.
Comments are closed.