Минулого тижня до Івано-Франківська завітала Розалія Кобилянська, президент Української академії інтегративної медицини, лікар-невролог із 33-річним стажем. Вона розповідає, як за допомогою новітніх препаратів можна вберегтися як від грипу, так і від раку.
– Пані Розаліє, з якою метою ви прибули до Івано-Франківська?
– Почнемо з того, що це моє рідне місто. А приїхала я сюди у зв’язку з професійною діяльністю. Надворі глибока осінь, ми всі чекаємо нової навали епідемії грипу. І кожен задумується, як краще захиститися.
– У вас є відповідь на це запитання?
– Наше здоров’я – це триєдина гармонія обміну речовини, енергії та інформації – те, що в медицині називається гомеостазом. На жаль, ми пам’ятаємо тільки перше. Ми переїдаємо, «перегодовуємо» наші клітини, даємо організму дуже мало енергії та ще менше інформації.
– Як можна інформувати організм?
– Сьогодні на «ринку здоров’я» з’явився новий продукт, який викликав велику зацікав-леність – трансфер фактор. Це олігопептиди – маленькі білкові інформаційні молекули. Вони були відкриті завдяки науковим розробкам Шервуда Лоуренса, який ще в 1949 році виділив їх із лейкоцитів. З того часу проведено 11 міжнародних конгресів – науковці різних шкіл вивчали значення трансфер фактора для роботи імунної системи.
— І яке його значення?
– Ці молекули належать до цитокінів, входять в цілу цитокінову інформаційну систему, що забезпечує взаєморозуміння між клітинами в межах одного органу, між органами в межах системи та взагалі в усьому організмі. Завдання трансфер факторів – передавати досвід роботи імунної системи від попередніх поколінь до наступних. Це свого роду вчителі, тренери клітин імунної системи.
– З чого отримують трансфер фактор?
– Донедавна єдиним джерелом були кров людини або тварини. І тільки в 1990-х американські вчені дослідили, що багато їх є в молозиві – жінки, корови, кози. Тож розробили спосіб отримання цих молекул з молозива корів і жовтків курячих яєць.
– Хіба нам не досить того, що отримуємо з молозивом мами?
– Материнських трансфер факторів буває недостатньо навіть для здорової дитини. Імунна система потребує настроювача – як камертон для фортепіано. Саме у трансфер факторі й записана «правильна» мелодія…
– Яким чином працює ця молекула?
– Вона має у своєму складі три компоненти. Компонента індукторна – включається тоді, коли імунітет ослаблений. Компонента супресорна – котролює та запобігає переходу активності імунної системи в агресію. І є третя компонента – антиген-специфічна.
– Поясніть читачам, що це таке?
– Наш організм має дві лінії захисту – перша неспецифічна, коли клітини імунної системи вміють розрізняти свій-чужий і чужого знищити. Друга – специфічна, це елітні війська імунної системи, які здатні виробити специфічне антитіло, що блокує збудника та робить його нешкід-ливим. Вироблення цих специфічних антитіл відбувається через 48-72 години з моменту поступлення збудника в організм. Коли в організмі є достатньо трансфер фактора, вироблення антитіл починається з четвертої години.
– Звідки Україна отримує цей препарат?
– Його постачає американська компанія «4life Research». Сьогодні вона є лідером у сфері інформаційних технологій на «ринку здоров’я». Коли компанія вийшла на пострадянський простір, вони створили науково-медичну раду з провідних науковців Росії, України, Казахстану. Наразі в нас проведено дуже багато клінічних досліджень у провідних наукових медичних закладах. А у червні минулого року МОЗ України видало інформаційний лист під рубрикою «Про нововведення», де і йшлося про застосування трансфер факторів у профілактиці та лікуванні грипу та ГРВЗ.
– Кому рекомендований препарат?
– Вікових обмежень немає, як і обмежень по захворюваності. Навіть якщо людина здорова, їй теж потрібні трансфер фактори, – аби вивести імунну систему на належний рівень. Трансфер фактор добре вписується в комп-лексну схему лікування будь-якої хвороби. Це стосується і хронічних, і гострих захворювань, інфекційних, соматичних, а також – онкології. Вони захищають від розвитку раку, а навіть, коли він є, то прийом ліків допомагає зменшити побічні ефекти хіміотерапії, променевої терапії.
– На Прикарпатті вже добре знають про трансфер фактор?
– До сьогодні прикарпатці, яким його рекомендували лікарі, замовляли препарат з Києва. Але з цього тижня його можна придбати у фітоаптеці «Фізаліс» на вулиці Галицькій,48а. Впевнена, про його можливості скоро знатимуть ще більше лікарів і пацієнтів. Бо він потрібен людям.
Comments are closed.