Кошти, виділені на ліквідацію паводку 2008 року, використані неефективно. Спорудження мостів не завершено, відсутні укріплення берегів, і внаслідок цього населення виявилось не захищеним перед повінню 2010 року. Таких висновків дійшла робоча група Держкомпідприємництва на чолі з заступником голови Комітету Орестом Сохаром, яка вивчала стан ліквідації наслідків стихійного лиха на Прикарпатті.
В нашій області, яка часто потерпає від повеней, є багато об’єктів, будівництво яких розпочалося ще у 2008 р. З різних причин на сьогодні спорудження знаходиться на початковій стадії, процес будівництва «законсервований», а незавершені об’єкти вже частково зруйновані паводком 2010 року.
Спільно з керівництвом області заступник голови Держкомпідприємництва Орест Сохар зустрівся з мешканцями с. Воскресінці Коломийського району, де оглянув будівництво пішохідного переходу через річку Прут. Незважаючи на те, що на згаданий об’єкт використано понад 2 млн. грн., на сьогодні встановлено лише три опори мосту, одна з яких вже зруйнована недавньою повінню. Стурбованість викликає і стан захисної дамби та видобутку гравійної суміші з річки в межах села.
Представники Облавтодору та керівники облдержадміністрації розповіли про стан будівництва мосту через р. Бистриця Солотвинська на автотрасі республіканського значення, через який має пролягати маршрут Євро-2012. На сьогодні тут функціонує тимчасовий понтонний міст, збудований ще у 2008 році. Замість кам’яного мосту, який мав постати на місці понтонного, робоча група Держкомпідприємництва виявила лише опори. Відтак обсяги виконаних робіт та мільйони гривень, витрачених попередньою владою, не співставні.
«Таке безвідповідальне ставлення до державних коштів, до проблем людей, які щороку не захищені перед стихією, потрібно радикально змінювати. Держкомпідприємництво наполягатиме на перевірках правоохоронних органів, які повинні встановити обсяги і якість виконаних робіт та їхню відповідність сумам, перерахованим з бюджету. Те, що ми побачили, — це катастрофа. За це потрібно нести відповідальність», — наголосив Орест Сохар.
Крім того, комісія Держкомпідприємництва відвідала м.Тисмениця, де виявила факти забудови пойми ріки Ворона. Внаслідок цього зазнали підтоплення оселі багатьох мешканців. Заступник губернатора Івано-Франківської області Руслан Гусак розповів про план протипаводкових заходів, що відбуватимуться цього та наступного років у цій місцевості.
В Івано-Франківській облдержадміністрації відбулася зустріч Ореста Сохара з підприємницькою громадою області, де заступник Держкомпідприємництва поінформував про 35% скорочення видів ліцензованої діяльності, подальше вдосконалення спрощеної системи оподаткування, посилення відповідальності чиновників за несвоєчасне виконання своїх обов’язків та ін. Підприємці під час дискусії порушили питання про касовий метод сплати ПДВ, врегулювання термінів оплати супермаркетами взятої під реалізацію продукції, висловили думку щодо подальшого вдосконалення підприємницького середовища в регіоні.
Підбиваючи підсумки візиту до Івано-Франківської області, Орест Сохар окреслив коло питань, які Держкомпідприємництво порушуватиме перед урядом, аби покращити ситуацію в регіоні. Так, йдеться про дофінансування протипаводкових заходів та недобудованих об’єктів, спрямування перевірки правоохоронних органів для перевірки інформації про розкрадання коштів, які держава виділила на ліквідацію стихійного лиха у 2008 р.
Прес-служба Держкомпідприємництва
Comments are closed.